Olejové skvrny možná hyzdí podlahu i vaší garáže. Pomůžou vám od nich překvapivé věci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
olejova skvrna
Zdroj: Shutterstock

Parkovat auto v garáži je pohodlné. V zimě nehrozí nudné škrábání zamrzlých okýnek a v létě nestojí váš plechový miláček na čtyřech kolech na přímém slunci, takže se v něm nepečete ve vlastní šťávě ihned poté, co do něho nasednete.

Co vám ale může přidělávat vrásky na čele, jsou olejové skvrny, které hyzdí podlahu v garáži. Jasně, nepočítá se s tím, že garáž bude vypucovaná tak, že by se zde dalo jíst ze země. Ale skvrny od oleje hned udeří do očí. A co si budeme povídat – není to zrovna kdovíjaký pohled.

Olejových skvrn se můžete zbavit s tím, co už máte doma

Olej je odolný nepřítel a není úplně jednoduché se ho zbavit. Není to ale nemožné! Mnoho lidí si bohužel myslí, že pokud chtějí vyrazit do boje se skvrnami od oleje, musí nutně utrácet peníze za speciální přípravky.

A víte co? Není to tak úplně pravda! Olejových skvrn se totiž můžete zbavit i s tím, co už máte doma. V každé domácnosti se určitě najde jar na nádobí nebo prášek na praní, ne?

Stelivo pro kočky udělá hodně

Máte ve své garáži nežádoucí fleky od oleje? A máte doma taky kočku? Pokud ano, pak máte už napůl vyhráno. Hned vám povíme proč!

Stelivo pro kočky, které většina lidí používá, je totiž perfektním pomocníkem, pokud se chcete zbavit skvrn, které na podlaze v garáži zanechal olej.

Stelivo do sebe nasákne přebytečný olej, proto ho rozprostřete na místě, kde vám olej na podlahu z auta unikal. Poté zameťte a vyrobte si levný čistič ze sody a vody – smíchejte v takovém poměru, aby vám vznikla hustá kaše. S tou poté fleky vydrhněte.

Tím to ale nekončí. Dalším krokem je vzít si na pomoc jar na nádobí. Ten má doma každá hospodyňka, dokonce i ta, která na mytí nádobí používá myčku. Nastříkejte jar na skvrnu a pusťte se do drhnutí s pomocí kartáče. A nebojte se tlačit! Následně smyjte vodou a opakujte, dokud se skvrna od oleje nevzdá.

Prášek na praní může pomoci

Na olejovou skvrnu, která „zdobí“ podlahu ve vaší garáži, můžete zkusit vyzrát také s práškem na praní prádla – ideálně s práškovým.

Ten nasypte přímo na olejový flek. Poté přidejte horkou vodu, ale jen takové množství, aby vznikla pasta. Vezměte do ruky kartáč a klidně hrubší silou, jen ať se svaly taky trochu zapojí, začněte skvrnu nemilosrdně drhnout.

Nechte prášek na fleku ještě čtvrt hodinky, poté znovu vydrhněte a opláchněte teplou vodou. Bude-li to potřeba, proces zopakujte.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články