Nastal čas zazimovat některé kousky. Naučte se správně skladovat oblečení mimo sezónu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Obleceni
Zdroj: Shutterstock

Již brzy se můžeme těšit na dlouhé dny plné slunce a pohody. S těmito dny přichází i nošení letního oblečení. Víte ovšem, jak správně vyprat a uložit zimní oblečení, aby se nezničilo?

Po dlouhé zimě se pravděpodobně nemůžete dočkat, až odložíte huňaté svetry a bundy do vašeho šatníku. Pokud bydlíte v malém bytě, tak se pravděpodobně potýkáte s problémem nedostatku úložného prostoru.

Starejte se o svůj šatník

Mary Gagliardi je odbornicí na úklid a má více než třiadvacet let zkušeností ve výzkumu a vývoji produktů pro prádelny. Podle ní je při třídění oblečení důležité připravit si hromádky podle ročních období.

Při skladování podzimních a zimních věcí se ujistěte, že jste všechny bundy a svetry vyprali nebo chemicky vyčistili, abyste předešli problémům se skvrnami, hmyzem a vlhkostí. Nejlepší způsob je skladovat oblečení v plastových pytlích nebo boxech.

Oblečení, které nebudete nějakou dobu nosit, se pokuste udržovat mimo dosah tepla a světla a nejlépe na chladném a dobře větraném místě. Přesně takto předejdete zbytečnému poničení vašich oblíbených módních kousků.

Není to náročné

Pokud máte oblečení, které po vytažení ze šatníku nepříjemně zapáchá, použijte dezinfekční prostředek na prádlo. Zabijete tím bakterie, které způsobují zápach, a nebudete muset vaše oblečení zbytečně prát.

Patříte-li mezi ty, kteří rádi nakupují v second handech, pak je pro vás dezinfekce na prádlo také skvělou volbou. A podařilo-li se vám zašpinit váš oblíbený kabát během poslední zimy, pak se o skvrny postarejte předtím, než ho uložíte k několikaměsíčnímu spánku.

Mary také doporučuje, abyste všechno prádlo před jeho praním roztřídili podle barev. Pokud si totiž myslíte, že se nic nestane, když ke světlým tričkům přihodíte jedno trochu tmavší, tak jste na omylu.

Pro udržení té nejlepší kvality vašich oděvů je důležité prát každou barvu zvlášť. Jakékoli tmavé oblečení se doporučuje obrátit naruby, abyste udrželi tu nejlepší barvu. Pračku se snažte nepřetěžovat, aby vaše oblíbené kousky prošly tím nejlepším procesem praní.

Věřte tomu, že díky správné péči bude vaše oblečení jako nové.

Zdroj: My Domaine
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články