Konec s čištěním toustovače. Pečicí papír vás zachrání jednou provždy od připečeného sýra

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Toustovac
Zdroj: Shutterstock

Kdo by nemiloval tousty?! Dají se připravit na desítky způsobů přesně podle toho, co kdo má rád nebo na co má v danou chvíli největší chuť. Tousty jsou oblíbené nejen pro svoji rozmanitost, ale také pro nenáročnou a opravdu rychlou přípravu.

Jenže pak přijde na řadu čištění…

Komu se někdy nestalo, že sýr při zapékání z toustu vytekl a následně se připekl k toustovači? Radost z dobrého a rychle připraveného pokrmu, který se hodí na snídani, svačinu i večeři pro děti i dospělé, je tak rázem pryč při pohledu na zapečený sýr. To zase bude práce!

Koho by bavilo čistit toustovač?

Na jaký způsob máte tousty nejraději vy? Absolutní klasikou je kombinace toustového chleba, plátku šunky a sýra a kečupu. Této dobrotě by odolal jen málokdo!

Ale tousty se dají připravit opravdu na hodně způsobů a každý si mezi nimi dokáže najít svůj nejoblíbenější.

Jenže to čištění! Uf! Jen při představě, že po přípravě toustů zůstane toustovač plný drobečků a zbytků připečeného sýra, či dokonce kečupu, dokáže nejedné hospodyňce udělat vrásky na čele.

Odteď už toustovač čistit nebudete!

Tousty milují děti i dospělí. Nasladko i naslano, variant je tolik! Pokud se této dobroty nechcete vzdát jen proto, že vás potom nebaví čistit toustovač, máme pro vás super tip!

Odteď už nebudete muset toustovač složitě čistit a rozčilovat se, že připečený sýr nejde dolů. Až příště dostanete chuť na tousty, zkuste naši malou vychytávku.

Vezměte kousek pečicího papíru – velikost takovou, abyste jej mohli přeložit a pokryli celou plochu toustovače. Poté položte připravené tousty na jednu stranu pečicího papíru, přiklopte druhou stranou z vrchu, toustovač zavřete a nechte tousty pořádně zapéct.

Toustovač jako nový

Tousty se připraví úplně stejně, jak tomu bývalo vždycky, akorát s jedním velice příjemným rozdílem: připečený sýr nebo vyteklý kečup se zachytí na pečicím papíru.

Ten poté stačí jednoduše vyjmout, zmuchlat a vyhodit do koše. Toustovač tak bude pořád jako nový a vaše oblíbené tousty stále chuťově výborné!

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články