Jak využít staré sprchové závěsy? Budete koukat, na co se vám ještě budou hodit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sprchove zavesy
Zdroj: Shutterstock

Dnešní vysoce konzumní společnost produkuje neustále velké množství odpadu, kterým zatěžuje naši planetu, a například plasty se pak nacházejí nejen v mořích, ale také v tělech živočichů. Věděli jste však, že i takové sprchové závěsy se dají využít i poté, co vám v koupelně doslouží?

Vůbec to nejmenší, co můžeme pro naši planetu udělat, je pravidelné třídění odpadu. Důležité je ale zamyslet se i nad tím, zda věci, které běžně vyhazujeme a nahrazujeme novými, nemůžou mít ještě další využití. A to je také případ sprchových závěsů.

Vytvořte si doma letní kino

Možná by vás to ani nenapadlo, ale v letních měsících je skvělým zpestřením pro děti i dospělé letní kino. Že vám chybí promítací plátno? Možná se na něj každý den díváte právě v koupelně. Staré sprchové závěsy se totiž na tuto příležitost skvěle hodí.

Nekonečný příběh u stolování s malými dětmi je také nepořádek na stole nebo ubrusu. I tady vám může pomoci vysloužilý sprchový závěs. Stačí si pomocí nůžek vystřihnout prostírání v libovolném tvaru a problém s drobky a fleky je vyřešen.

Zatočte s drobky a fleky na stole

Pokud je použitelná větší část starého sprchového závěsu, nemusíte zůstat jen u prostírání, ale můžete si vytvořit rovnou celý ubrus. Vhodný je také na venkovní použití, jelikož odolá i dešti a při znečištění se jen otře vodou.

Závěs, který už není potřeba v koupelně, můžete také využít jako závěs v jiné místnosti, například v ložnici, kde je třeba pořádně zatemnit okna, aby se vám lépe spalo.

I na terase nebo zahradě je třeba mít pohodlné posezení s polštářky. Abyste je však nemuseli každý večer schovávat, je praktičtější mít potahy z nepromokavých materiálů. Opět můžete využít závěsy ze sprchového koutu, do kterých jen zašijete obyčejné polštářky.

Popusťte uzdu své fantazii

Jsou nejen praktické na údržbu, jelikož se dají opláchnout vodou, ale také je můžete ozdobit různými nášivkami, kapsičkami či jinými aplikacemi. Kreativitě se zkrátka meze nekladou.

Pokud vám doma přebývají rámečky na fotky a chtěli byste je nějak vylepšit, opět můžete za pomoci nůžek vystřihnout originální pozadí ze sprchového závěsu a buď jej nechat jen tak, nebo na něj přilepit fotku či nějaký text.

Z dalšího plastového odpadu se tak můžou stát praktické doplňky v domácnosti, které poslouží svému účelu, a ještě budete mít lepší pocit z toho, jak ekologičtí umíte být.

Zdroj: homehacks.cz
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články