Chcete ušetřit? Díky těmto trikům si dovolenou příští rok zaručeně dopřejete

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Setreni penez
Zdroj: Shutterstock

Snažíte se šetřit, ale moc vám to nejde? Škudlíte každou korunu, která se objeví, abyste měli alespoň nějakou rezervu? Naučte se, jak šetřit průběžně, čímž se váš život několikanásobně zjednoduší! Přinášíme vám jednoduché tipy od Nerd Wallet, které zvládnete levou zadní!

Spořicí účet se může zdát pro mnohé z nás jako nedostupná věc. Sledování svých výdajů však může být jednoduché, pokud si nastudujete pravidla každého správného šetřila. Věřte tomu, že na tu dovolenou, o které již pár let sníte, můžete našetřit.

Naučte se správně šetřit

Jádrem každého plánu úspor je rozpočet. Rozpočet vám pomůže stanovit si priority výdajů a najít rovnováhu mezi výdaji a úsporami po celý rok. Zkontrolujte výpisy z karet a výpisy z bank a spočítejte si všechny své běžné výdaje, jako je nájem, jídlo, doprava, pojištění a elektřina.

Přemýšlejte o tom, které položky potřebujete pro své základní potřeby, a bez kterých byste se možná mohli obejít, a díky tomu ušetřit nějaké peníze.

Kreditní karty, bankomaty a online nakupování usnadňují utrácení peněz více než kdy dříve. Zejména na věci, které spíše chceme, než potřebujeme, utratíme nejvíce peněz. Studie ukázaly, že sebeovládání je trochu jako sval, který se při používání posiluje.

Plánování nákupu jídla je jedním z nejjednodušších způsobů, jak ušetřit peníze. Pokud víte, co celý týden budete jíst, a podle toho jste nakupovali, nebude třeba chodit do supermarketu znovu. Extra návštěvy vedou k tomu, že utratíte více peněz, a dokonce budete plýtvat jídlem.

Vyrobte si pokladničku

Mnoho lidí považuje šetrnost – pečlivé, a ne zbytečné utrácení peněz – za ctnost. Přestože je šetrnost dobrým způsobem, jak ušetřit, nemusíme být zbytečně moc skromní. Nejlepším způsobem, jak se dostat finančně vpřed, je soustředit se na výdělky a investice.

Skvělou věcí, která vám pomůže ušetřit, je vyprázdnit každý své kapsy a nalezené mince naházet do nádoby, která je zamčená a dostanete se do ní až po jejím naplnění. Neuvěříte, kolik peněz se do takové nádoby o velikosti větší vázy vejde!

Můžete také změnit svůj internetový balíček, čímž ušetříte několik set korun měsíčně. Zkuste si u poskytovatele vyjednat slevu. Stejně tak můžete změnit svůj telefonní tarif.

Zdroj: Nerd Wallet
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články