Spatřete lásku v pohledu a odhalte tajemství komunikace očima

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Pohled do oci
Zdroj: Shutterstock

Někdy není třeba žádných slov a člověk ihned pozná, jak na tom u svého protějšku je. Stačí jen umět číst signály z očí, vyznáte se v nich?

Jak se říká, oči jsou oknem do duše. Je to naprostá pravda a kolikrát na nás právě naše oči prozradí mnohem více, než bychom chtěli.

I beze slov toho lze hodně říci

Jsou nejen ukazatelem charakteru, temperamentu a chování, ale dokážou vyjadřovat také naše emoce jako štěstí, smutek, soucit, vztek nebo lásku.

Oční kontakt hraje velkou úlohu také při seznamování. Právě podle toho, jak se na vás protějšek dívá, zjistíte, jestli máte šanci, nebo nemá cenu se snažit.

Rychlé mrkání očima většinou znamená přitažlivost. V běžné konverzaci mrkání znamená, že má druhá osoba co skrývat nebo rovnou lže.

Dlouhý pohled rovná se zájem

Intenzivní oční kontakt doplněný o úsměv skoro vždy s jistotou potvrzuje, že se protějšku líbíte. Pokud v očích uvidíte ještě lesk, přitažlivost je opravdu silná.

Ne každý je ale natolik sebejistý, aby se uměl objektu svého zájmu rovnou podívat do očí. Naopak se ho může snažit skrývat a zrak odvracet.

Pohled směrem dolů vyjadřuje nejen plachost či skromnost, ale také podrobení respektu. Schopnost udržet dlouhý oční kontakt vyjadřuje důvěru.

Berte v potaz i řeč těla

Nejen v lásce, ale také ve hře umí oči mnoho prozradit. Právě z toho důvodu většina hráčů pokeru nosí sluneční brýle, aby tak soupeřům skrze zrak neprozradili, jaké trumfy drží v ruce.

Co se ale lásky týká, nelze se spoléhat pouze na oči. Abyste opravdu poznali, jestli o vás má druha osoba zájem, je třeba dát si dohromady všechny formy neverbální komunikace jako řeč těla a jiná gesta.

Zdroj: Brandastic.com

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články