Přátelé podle horoskopu: Kdo vám za přátelství stojí a kdo ho příliš neocení? Od tohoto znamení dejte raději ruce pryč

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Pratelstvi horoskop
Zdroj: Shutterstock

S některými si rozumíte okamžitě, k jiným vám cesta trvá delší dobu a s některými si nesednete nikdy. Vybrat si nejlepší kamarádku dá pořádně zabrat, ale hvězdy by vám v tom mohly pomoct? Které znamení je na kamarádství stavěno a od kterého raději ruce pryč?

BERAN

Beran je jako přítel věrný, oddaný a vždy po boku svých přátel. Někdy je ale docela vzpurný a může překvapit výbuchem vzteku. Proto je nasnadě jej tolerovat, protože jinak jsou to parťáci do nepohody. Jsou vždy loajální a své přátele brání do posledního dechu a za každou cenu.

BÝK

Býci jsou jako přátelé stabilní, oddaní a solidní. Vždy svým přátelům naslouchají a bez toho, aniž by se naštvali, si vyslechnou i případnou kritiku. Jsou houževnatí a jen málokdy zneužívají pomoci ostatních. To ale neznamená, že by si o ni neuměli říct.

BLÍŽENCI

Jsou komunikativní a zábavní, a pokud jde o přátelství, nikdy se nebrání jeho navazování. I proto mají spoustu přátel.

Jestliže se ostatním svěří se svými pocity, mohou být dotyční šťastní – Blíženci je totiž považují za opravdové přátele, i když to ostatním tak úplně nepřipadá. Vzhledem k počtu kamarádů je ale nutné, aby se jim ozvali, pokud je budou chtít vidět.

RAK

Raci jsou emotivní přátelé a na prvním místě seznamu hodnot mají rodinu a právě přátele. Dokážou se pro ně roztrhnout a dát jim všechno. Když ale mají pocit, že jim kamarád lhal a zradil je, jsou schopni ho natrvalo vyškrtnout ze svého života. Tvrdě a bez slitování.

LEV

Lev touží po moci, a aby se všechno točilo okolo něj. Proto bude provádět cokoliv, jen aby si tuto pozornost zasloužil. Rád je středem pozornosti, takže pokud chcete, aby si vás všiml, musíte mluvit hodně nahlas.

I když se zdá, že sebestředný Lev nemůže být dobrým kamarádem, opak je pravdou. Když mu dáte najevo, jak moc ho zbožňujete, udělá pro vás opravdu cokoliv. Nikdy ale nesmíte urazit jeho ego, jinak ho ztratíte.

PANNA

Panny mají tendenci držet svoje emoce pod pokličkou a tahle snaha je stojí opravdu hodně úsilí. Jsou totiž tak moc soustředěné, že těžko najdou skutečné přátele. Jejich opatrnost jim ještě velí, aby byly v hledání svých přátel velmi opatrné. Ale na druhou stranu, když se Panna otevře, je jisté, že jste našli skutečného přítele.

VÁHY

Váhy berou přátelství velmi vážně. A taky všechny aktivity, které s přátelstvím souvisejí. Nikdy nezapomenou, kdy mají jejich kamarádi narozeniny či svátek, vždycky mu popřejí a dají mu dárek. Na Facebooku mají spoustu přátel, ale málokdy přijmou novou žádost. Přátelství je pro ně důležité a své přátele si vybírají poctivě.

ŠTÍR

Štíři jsou vášniví a sexuálně velmi aktivní, proto mají hodně sexuálních přátel. Je velmi těžké získat si jejich důvěru, ale pokud se tak stane, můžete si být jistí, že máte přítele navěky. Pokud ho ale zklamete, nebude se rozpakovat a je s vámi amen. Nesnáší slabost a nedostatek respektu, tudíž potřebuje skutečné přátele.

STŘELEC

Střelci milují cestování a rádi zkoušejí nové věci. Mají rádi nové lidi a nová přátelství, které navazují velmi rychle a snadno. Své přátele rádi baví a vyprávějí jim příběhy o svých cestách. Na druhou stranu se ozvou svým kamarádům jen tehdy, když oni zrovna potřebují a když se jim to hodí.

KOZOROH

Kozorozi jsou stabilní lidé, kteří mají vždy dostatek informací. Jsou to totiž kamarádi, kteří touží po stabilitě i v přátelství, proto potřebují někoho, kdo jim tu stabilitu může dát.

Jsou upřímní a kolikrát na sebe prozradí i to, co nechtěli. Někdy ale své přátele znevažují k tomu, aby z nich něco vymámili nebo aby jim něco vysvětlili.

VODNÁŘ

Vodnáři se od ostatních znamení dost liší, ale jsou to skvělí přátelé. Jsou neortodoxní, zásadoví, netradiční a často mají široký záběr přátel z různých oblastí svého života. Pokud jejich kamarády neodradí jistá neotřelost Vodnářů, ti, co vytrvají, získají přítele na celý život. Vodnáři totiž nemají problém obětovat se pro kamarády a udělat pro ně téměř cokoliv.

RYBY

Pokud máte kamarády, kteří se narodili v tomto znamení, pak jste zřejmě získali spřízněnou duši. Ryby jsou oddané a nesobecké a je požehnáním mít je za kamarády.

Trpělivě naslouchají, když má jejich okolí problém, snaží se všechno udělat pro to, aby mu pomohly. Když vás požádají o pomoc ony, moc dlouho nepřemýšlejte a pomozte jim. Važte si toho, protože Ryby si většinou o radu neříkají.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články