Květnový horoskop: Blíženci neví, co se životem, Vodnáři řeší rekonstrukci. Jedno znamení potrápí zdraví

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
horoskop kveten
Zdroj: Shutterstock

Květen, lásky čas. Ale také čas hezkého počasí, sluníčka a dobré nálady. Pátý měsíc v roce je sice symbolem lásky, ale podle legend ten, kdo se v květnu vdá nebo ožení, štěstí mít nebude. Co vás v máji čeká podle horoskopu?

BERAN

V první polovině měsíce budete řešit hlavně peníze a svou vlastní hodnotu. Finanční prosperita bude tématem číslo jedna. S úplňkem, který nastane na konci měsíce, budete dokončovat úřední záležitosti, řešit těžkou životní situaci nebo letní dovolenou v zahraničí. Doma vás bude plno a nebudete vědět, kam dřív. Rozhodnete se totiž pro velkou rekonstrukci.

BÝK

Začíná vám nové životní období, které bude trvat celý rok. Přichází šance splnit si životní sny, ale také se nevyhnete řešení neočekávatelných událostí. Platí, že čím víc budete v květnu pracovat, tím více odpočinku si po zbytek roku dopřejete.

Po úplňku se vám uleví, protože odpadne několik starostí, které vám nedávaly smysl. Nepouštějte se do hádek, protože vzduch doma byste nezlepšili, spíše naopak by se vám jen přitížilo. A je jedno, jestli se jedná o kamarády, rodinu, kolegy nebo sousedy.

BLÍŽENCI

V dubnu jste měli docela pohodu, ale v květnu už nic nepůjde tak hladce. Spousta z vás bude přemýšlet, co se životem. Zda jste si vybrali správného partnera, práci, kam se ubírat a co dělat dál.

Zároveň budete chtít být vidět, zkrátka budete toužit po obdivu. Na konci měsíce se ale přece jenom budete muset zastavit, protože se budete potýkat s nedořešenými životními událostmi a vlastní minulostí.

RAK

V květnu budete v jednom kole, ale budete nadšení. Dostanete se mezi společnost lidí, mezi které jste vždycky chtěli patřit, navážete nové známosti, které vám v budoucnu hodně pomůžou. Překvapit vás může něco, co se týká peněz či majetku. Po úplňku si dávejte pozor na svou psychiku. Věnujte se odpočinku, relaxujte, sportujte a vyhněte se co nejvíce stresu.

LEV

Během dubna jste odpočívali, ale v květnu to zase pořádně rozjedete. Na prvním místě bude kariéra a práce, hodně budete přemýšlet o pracovním postupu směrem vzhůru a o zvýšení odměny za své úsilí.

Může se ale stát, že v zaměstnání skončíte. Každopádně vám to prospěje, sami totiž cítíte, že v poslední době víc dáváte, než berete.

PANNA

Květen pro vás bude ve znamení vzdělávání a čas si udělejte i na cestu na úřad. Někdo z vás bude plánovat i vytouženou dovolenou v zahraničí. Nenechte se rozhodit nečekanou situací, když ji zvládnete, budete v pohodě.

Okolo úplňku budete řešit bydlení, rekonstrukci nebo stěhování. Do konce května byste měli stihnout všechno, co opravdu musí být hotové, protože v červnu se vám moc dařit nebude a všechno půjde tak nějak hůř a ztuha.

VÁHY

Bojíte se, že nezvládnete finanční situaci či věci ohledně hypotéky? V květnu toho budete muset řešit hodně, ale je možné, že překvapíte sami sebe. Další oblastí, které si budete hodně všímat, je sexualita.

Začnete plánovat děti či vašemu partnerovi začnete zahýbat. Na konci měsíce si dejte pozor na pokuty za parkování či rychlou jízdu. Takové překročení rychlosti by se vám totiž ve výsledku vůbec nemuselo vyplatit.

ŠTÍR

Důkladně se dívejte okolo sebe. Ve vašem okolí se totiž bude pohybovat někdo, kdo by se pro vás mohl stát životním či pracovním partnerem. Jakékoliv dohody o penězích a majetku, které mají teď potenciál, určitě nepodceňujte a důkladně se na ně zaměřte. Určitě už teď přemýšlíte, zda prchnout během léta na dovolenou. Hvězdy ale zatím sami nevědí, co bude a nebude. Tak vytrvejte.

STŘELEC

V květnu budete trochu zápasit se zdravím, protože je možné, že vás budou trápit silnější projevy alergie. Vyloučená ale není ani infekce nebo u dam vaginální nepohoda. Zdraví si s vámi tentokrát bude hrát víc.

V období úplňku se možná rozloučíte s někým, koho byste chtěli mít ve svém životě už napořád. A je jedno, jestli to bude partner, kolega nebo kamarádka. Jisté ale je, že to bude chtít čas, než se přes to přenesete.

KOZOROH

Duben jste víceméně protrpěli, ale nic moc se vám nedařilo. A vztahy? To byl víceméně horor. Květen se ale bude naštěstí linout v úplně jiném duchu. Většina z vás se totiž ze svých chyb už poučila, a rozhodnete se proto raději nic neodkládat.

Všechno budete chtít zkrátka vyřešit hned. Pokud toužíte po dětech, květen je ideální na to na nějakého prcka zadělat. Úspěch na sebe totiž nenechá dlouho čekat.

VODNÁŘ

Bydlení, domov. O to se v květnu budete starat nejvíce. Můžete se třeba přestěhovat nebo zahájit velkou rekonstrukci svého obydlí. Otřesy se dají očekávat i v kariéře, ale jen směrem k lepšímu. Do konce měsíce udělejte čistku i mezi kamarády, protože se ukáže, že ne všichni ve vašem okolí jsou ti praví přátelé.

V každém případě dávejte pozor nejen na svou duši, ale i tělo. Poslouchejte jeho signály a v případě potíží neodkládejte návštěvu lékaře.

RYBY

Vaše kreativita v poslední době nezná hranic. Když se rozhodnete tvořit, budou mít výsledky vašeho kreativního snažení opravdu velký úspěch. A to nejen doma v rodině a mezi přáteli, ale i mezi širokou veřejností. Stačí jen zjistit, kde přesně je váš tvůrčí potenciál. A třeba se z koníčku stane jednou i vaše povolání.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články