Horoskop: Těmhle lidem snadno podlehnete, dejte si ale pozor. Citoví vyděrači vědí, jak na vás

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Říká se jim citoví vyděrači. Lidé, kteří přesně vědí, jak na vás, protože k vám mají nějak blízko a vašich emocí využívají pro svůj prospěch. Milujete je, takže jim splníte skoro všechna přání a jejich případné výhružky berete vážně. Jenomže citové vydírání může být nebezpečné a úplně vás časem zničí.

„Pokud se to bude opakovat, tak končíme.“ To je jen jeden z příkladů vět, které ve vás vyvolají pocit, že se musíte změnit, nebo něco udělat. Přitom stačí jenom to, že jste se venku pozdravili s kamarádem. Chcete si udržet vztah, musíte proto přestat komunikovat s kamarády. Jednoduchá rovnice.

Někteří lidé ale dokážou mnohem horší věci a je jen na vás pochopit, zda jsou jejich požadavky ještě v pořádku, nebo jde už o citové vydírání, na které nelze přistoupit. Která znamení v tomto ohledu dominují a dokážou využít emoce k tomu, aby vás k něčemu přesvědčila?

Kozoroh se každou chvíli rozpláče

Pokud Kozoroh nedostane to, co si přeje, skončí to slzami. V každé hádce, kde máte navrch, nakonec využije vaší slabosti pro něj. Začne brečet, omlouvat se a ujišťovat vás, že je mu to líto. Jenže vy pak máte pocit viny, splníte mu vše, kvůli čemu jste se původně hádali, a po jeho slzách najednou není ani stopy.

Málokdy lidem dojde, že Kozoroh vlastně nepláče skutečně z lítosti, ale jen proto, aby dosáhl svého. Tohle citové vydírání je skvěle skryté. Ve skutečnosti je nejlepší obranou proti němu jednoduše neustupovat a nenechat ho, aby si všechno vydupal. Platí to jak u dětí, tak i mezi partnery.

Lev vás donutí žárlit

Pokud nebudete souhlasit s nějakým výletem nebo aktivitou, Lev se bude tvářit, že je mu to jedno. Pak vám jen tak mimochodem oznámí, že jede na víkend na danou akci s nějakou jinou. A vy máte možnost buď přistoupit, což ve většině případů uděláte, protože o něj nechcete přijít nebo ho odmítnout. Samozřejmě se nakonec ukáže, že bez vás Lev nikam neodjede a jen vás citově vydíral.

Váhy se ohání rodinou

Váhy dobře znají názory celé rodiny. Když tak jejich partner s něčím nesouhlasí, hned na něho udeří: „A co by na to asi řekla tvoje zesnulá babička, co?“ V takovém případě pak obvykle partner poslechne vše, co mu řeknete. Někdy to ale nejsou jenom zesnulí, na koho se Váhy obrací: „No tak, mysli přece na děti,“ je také jednou z jejich typických vět.

Pravdou ale je, že situace, kterou řešíte, se ani zesnulých, ani dětí nemusí nijak týkat. Váhy pouze vědí, že stačí zmínka o rodině a vy hned poslechnete jejich úvahy, a nakonec přistoupíte na jejich verzi plánu. Je to jenom sprosté využívání ostatních, kteří o tom ani nemají tušení.

Beran bude vyhrožovat klidně i smrtí

Nejhorší ze všech citových vyděračů je Beran. Ten se totiž nebojí přejít přes jakoukoli hranici. Pokud například cítíte, že ve vašem vztahu něco tak úplně neklape a pokusíte se ho opustit, on vám to nedovolí. Na rovinu totiž prohlásí, že pokud o vás přijde, půjde skočit z mostu. A vy raději zůstanete v nešťastném vztahu, než byste riskovali takovou věc.

Zdroj: hindustantimes.com, yourtango.com, horoscope-daily-free.net

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články