Vařící voda zanechala jizvy na jeho těle. Goro si prošel děsivým peklem

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
goro 1
goro 1

Těžko byste hledali smutnější a děsivější příběh. Život Gora byl naprosto ukázkovým příkladem toho, jak by žádný tvor neměl trpět. Prošel si peklem, v němž žil šest let, ale na jeho povaze byste to nepoznali. Veselejšího psa v útulku dlouho neměli. Bohužel nový domov zatím stále nepřišel.

Šest let prožil v trýzni

Goro byl v červnu 2019 odebrán kompetentními orgány z hrozivých podmínek. Šílené zázemí, žádné bezpečí, jídlo ani voda, jen řetěz a násilí od majitelů alkoholiků. Vyhublý na kost vážil jen dvacet čtyři kilogramů, měl špatné ledviny, byl chudokrevný a velmi se bál.

Při pokusu o kontakt se počurával. Začalo se s ním pracovat a pomalu se dával dohromady. Útulek, který se ho ujal, se o něj již nemohl dál starat, a tak šel svou cestou až do Útulku Tábor – pro psy a kočky, kde nyní zcela připravený čeká na novou rodinu.

Tenhle smíšek, že byl někdy smutný?

Dnes má Goro konečně správnou váhu. Je to statný, velký a veselý pes. Jizvy od vroucí vody mu bohužel zůstanou do konce života, ale jeho duše se zotavila. Rány krutého osudu se zacelily a on si užívá život jako málokdo.

Váží si každého dne, pohlazení, procházky. Z povelů neznal nic, ale vše už mu jde lépe. Dokonce už pochopil, že na vodítku nemusí jen pořád tahat tak, jako byl zvyklý tahat za řetěz, který ho věznil. Samozřejmě je to obr a potřebuje majitele, který zvládne, když bude mít Goro hravou a zatáhne.

Zdroj: Radek Havlíček / Pes v nouzi

Půjdeme ven nebo si budeme hrát?

Goro žil v takové hrůze, že pobyt v útulku mu více než svědčí a teď má úsměv od ucha k uchu. Skromnějšího psa, aby člověk pohledal. K totální blaženosti mu stačí pouhá procházka či házení míčku ve výběhu.

Miluje hračky, jež vydávají zvuky, takže chrochtající prasátko znamená zábavu na několik hodin. A že si ti dva opravdu vystačí. Ať už se Goro v útulku cítí sebelépe, útulek není domov.

Náročný není, ale zatím neměl štěstí

Goro má představy o novém domově úplně jasné. Celý život žil venku a je velký, takže žádný byt, ale zahrada a domeček. Rád by chodil za páníčky i dovnitř, ale není to nutné. Jen aby se moc nenudil.

Není to pes, kterého zavřete na dvoře, a on bude spokojený. Musí chodit na procházky, běhat a objevovat. Miluje svět, který po tolika letech útrap objevil. Chce ho poznat celý, nejen jednu zahradu.

Zdroj: Radek Havlíček / Pes v nouzi

Byť je to kluk veselý, nemůžeme na jeho minulost zapomenout. Jeho domov musí být vhodný, u šikovných lidí, kteří mu již nebudou ubližovat a budou ho stejně jako v útulku vést pomocí pozitivní motivace.

Co se týče feneček, ty má rád, a může tedy do jedné domácnosti i k psí holce. Se samci vychází také dobře, ale samozřejmě to již vyžaduje více zkušeností a má to svá úskalí.

Prostě jako dva kohouti na jednom smetišti. Jiná zvířata Goro moc nezná a z hladu je v minulosti i lovil. Tedy je to pejsek nevhodný k jiným zvířatům.

Gora sponzoruje Nadační fond PES V NOUZI

Gora a spoustu dalších pejsků podporuje Nadační fond PES V NOUZI. Financoval například kvalitní krmivo, granule i konzervy, které Gorovi pomohly dostat se do kondice, také stojany na misky, pelíšky, antiparazitika či bazének pro ochlazení v létě nebo agility lávku na vybití energie.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné zvíře.
Autor: Redakce ve spolupráci s Nadačním fondem PES V NOUZI

Nadační fond PES V NOUZI pomáhá více jak třiceti útulkům v České republice a jejich svěřencům s náklady. Hradí veterinární péči, krmivo, pamlsky, ale i nové boudy, kotce a agility prvky, aby čas strávený v útulku pejskům aktivně utekl. Pomoci můžete s námi! Číslo transparentního účtu je 745746747/0600.

Zdroj: Pes v nouzi


Související články