brandingFullPage

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Božan nikdy nepoznal pravý domov. Hravý a milující pes už podruhé teskní v útulku

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: Pes v nouzi / Útulek Jimlín

Do útulku byl přijat jako nalezenec před několika lety. Jeho původní majitel byl dohledán, bohužel ho ale předal jiné osobě. Ani jeden z nich již o Božana neměl zájem, a tak se mu stal již podruhé domovem kotec v útulku.

Kvůli záležitosti s prokázanými majiteli nemohl být umístěn do trvalé péče, a tak se mu hledalo alespoň dočasné umístění, jelikož kotec útulku velmi špatně snášel. Neměl dostatek vyžití a tesknil po společnosti.

Nakonec se na něho štěstí usmálo a našel dočasný domov v rodině s psí kámoškou. Postupem času se ukázalo, že společné soužití dvou pejsků dělá pěknou neplechu a Božan musel hledat domov dál.

Pravý domoc nikdy nenašel

Podařilo se i podruhé a Božan nadšeně přijal nové páníčky. Ani zde to ale nebyl ten pravý domov a musel odcestovat zpět do útulku. Po třech letech opět teskní a touží po pořádném vyžití, procházkách a hrách.

Je to kastrovaný, krásný, sympatický a veselý pes, který byl narozen kolem roku 2012. Váží dvacet pět kilogramů o výšce čtyřicet sedm centimetrů.

K lidem je přátelský, ale je však potřeba obezřetnosti a seznámení se s ním, jelikož cizí lidi občas nemá rád. Slyší na své poslední domácí jméno Billy.

Zvládá chůzi na vodítku, i když občas umí pěkně protáhnout. Základní povely ovládá, ale rychle je však zapomíná, je potřeba stále s ním pracovat a připomínat mu základní poslušnost, což mu za pamlsky jde velice snadně.

Zdroj: Pes v nouzi / Útulek Jimlín

Hravý pejsek, který potřebuje vyžití

Je to hravý pejsek, který občas umí důkladně rozebrat a spolykat hračky, které mu již několikrát zadělaly na problém v žaludku. Proto je potřeba dávat pozor, s čím si hraje.

Božan má osvojeny základní hygienické návyky a zvládá dobře jízdu autem. Je to pes, který potřebuje mít kolem sebe hodně pozornosti a vyžití v podobě procházek a her.

Nemá problém s městským ruchem, hromadnou dopravou ani parky. Vody se nebojí, ale nemá rád tu tekoucí – chňape po ní. Nepohrdne žádným jídlem a vyhovuje mu být středem pozornosti.

Dokonalý domov by byl pro něho spíše jen s jedním člověkem, který by mu dal jasný řád a byl mu autoritou. Pokud budete Billymu autoritou, zvládá i jakoukoliv manipulaci.

Jako jedináčkovi by mu bylo nejlépe

Kvůli jeho dominanci není vhodný do rodiny s dětmi a dalšími zvířaty. Mimo své teritorium snese jiné psy, převážně feny, doma je vhodný spíše jako jedináček – je dominantní, teritoriální a žárlivý.

Pokud je doma jen se svým pánem, umí velmi dobře reagovat na povely a řád domácnosti. Pokud je v jeho domově někdo jiný, již tak pozorný není. Když žil v bytě, vybavení bytu neničil a i velmi dobře zvládal samotu.

Billy je pes, který má za sebou velmi krušný život, střídali se u něho majitelé, a proto by nyní rád našel svého osudového pána už napořád.

Měl opravdu smůlu a my pro něho hledáme štěstí v podobě milující pána, který by ho už nezklamal a byl mu oporou napořád. Božan je velmi milující pes a vaši péči vám vrátí svou láskou.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné zvíře.
Autor: Redakce ve spolupráci s Nadačním fondem PES V NOUZI

Nadační fond PES V NOUZI pomáhá více jak třiceti útulkům v České republice a jejich svěřencům s náklady. Hradí veterinární péči, krmivo, pamlsky, ale i nové boudy, kotce a agility prvky, aby čas strávený v útulku pejskům aktivně utekl. Pomoci můžete s námi! Číslo transparentního účtu je 745746747/0600. 

Zdroj: Pes v nouzi

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články