Takto dnes vypadá roztomilá holčička z obalu od kakaa. Z buclatých tvářiček vyrostla, dětský účes jí však zůstal

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
granko obal
granko obal

Roztomilá blonďatá holčička s krátkou ofinkou se dívá do strany, před ní je hrnek s kakaem. Tak vypadá ikonická fotografie, jež zdobila obal oblíbeného sypaného nápoje. Kam se tato malá modelka poděla a co dnes dělá?

Šálek horkého kakaa patřil a možná ještě patří ke snídani mnohých z nás. Pokud ho už nepijeme my, jistě si tento nápoj dají rády naše děti.

Přivedli ji do místnosti plné koťat. Fotograf byl za plentou

Na fotografii, která byla před více jak 40 lety vyfocena pro marketingové účely Granka, se usmívá Veronika Fojtů.

Když se její tatínek, akademický malíř Karel Fojtů dozvěděl, že jeho firma hledá tvář na obal rozpustného kakaa, zpozorněl.

Neváhal dlouho a rozhodl se do ní zapojit svou malou dcerku. Jeho žena souhlasila.

Malá Verunka netušila, proč ji zavedla maminka do místnosti plné koťátek. Až když byla starší, jí došlo, že je lidé z týmu Granka použili jako návnadu.

Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia‘

Věděli, že tak se bude malá holčička jednoduše usmívat. Trik zabral, fotograf schovaný za plentou zmáčknul spoušť a vznikl snímek, který v klání zabojoval.

Tatínek za něj dostal dva tisíce korun a fotografie putovala na krabičku od kakaa, a s tím i na stoly a do spíží mnoha československých domácností.

Z holčičky vyrostla sympatická žena

Veronice je 43 let a má tři děti. Kupodivu se příliš nezměnila, nosí dokonce i podobný účes. Je z ní sympatická žena, kterou je jistě radost fotit i dnes.

Jak říká, na focení si moc nepamatuje, přeci jen byla opravdu malá. Co si ale matně vybavuje, je právě ona místnost s koťaty.

Samozřejmě nic netrvá věčně a obal od kakaa čekala inovace. Původní verze s malou holčičkou byla stažena v roce 1997 a nahrazena.

Mezi lidmi však stále vítězí právě první varianta. Nejspíš právě proto, že je na ní zachycen čistý dětský úsměv a bezstarostnost.

Pro mnoho z nás se také jedná o nostalgický snímek, jenž nám připomíná i naše dětství.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články