Rocková babička Tina Turner vypadala před 50 lety skvostně. Ikonický rozcuch byste na její hlavě hledali marně

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
tina turner
tina turner

Nikdo se nerodí jako superstar. Někdo se jí stane v raném věku, někdo zase později dostane přízvisko rocková babička. To je případ legendární zpěvačky Tiny Turner. Jaká byla její počáteční kariéra a jak tato diva vypadala?

Tina Turner se narodila jako Anna Mae Bullock 26. listopadu 1939 v Tennessee. Rodiče byli zemědělci, takže malá Tina rozhodně neměla zázemí hvězd šoubyznysu.

Svou pílí se ale zvládla vypracovat. A to i přesto, že rodiče se velmi brzy po jejím narození rozešli a ona a její sestra byly vychovávány babičkou.

Ta ji podporovala v jejím hudebním talentu a netrvalo dlouho, a Tina se dostala do prostředí R‘n‘B klubů.

Kariéru rozjela ve skupině, poté ve dvojici s budoucím manželem

Tak objevila skupinu Kings of Rhythm, s níž začala vystupovat. Tělesu se s Tinou v čele začalo dařit.

Přelom nastal v roce 1960 s písní A Fool in Love, kterou umělkyně nazpívala už pouze v duu s Ikem Turnerem. Dostala se do rádia a proměnila v hit.

Zdroj: By Jay Bernstein Public Relations, Los Angeles. – eBayfrontback, Public Domain

Dvojice spolu neúnavně koncertovala s získávala další a další fanoušky, ale také zájem nahrávacích společností a hudebních agentů.

Líbil se jim jejich přednes, energie na pódiu a Tinin hlas jako zvon. Elektrizující a krásná zpěvačka na sebe strhávala všechnu pozornost.

Předskakovala i The Rolling Stones

Následovaly další hitové písně a mezi dvojicí to začala jiskřit i mimo pódium. V roce 1962 se vzali.

V šedesátých letech byli velmi úspěšní, dokonce předskakovali i The Rolling Stones, takže získali úplně novou sortu fanoušků.

Manželství však nevydrželo věčně a v roce 1976 se Tina a Ike rozvedli.

Zpěvačka se dala na sólovou kariéru a ukázala, že za jejím úspěchem nestojí jen spojení s Ikem, ale také nesporný talent.

Než se Tina Turner na jevišti ukazovala v těsných šatech s objemným afrem světle hnědé barvy, nosila dlouhé, rovně zastřižené vlasy. Takovou si ji vybaví už jen hrstka z nás.

Pro většinu fanoušků už je nestárnoucí rockovou babičkou, která je stále vitální a aktivní. Na svém kontě má několik cen Grammy a další ocenění v oboru.

Před dvanácti lety nadchla své příznivce turné k padesáti letům na scéně. Teď už je sice v hudebním důchodu, ale na veřejnosti se stále ráda jednou za čas ukáže.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články