Nejstarší dcera Melanie Griffith je hnědovlasá kočka. Svou krásou už matku dávno předčila

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
melanie griffith
melanie griffith

Krev není voda, a to svými hereckými úspěchy potvrzuje i mladá herečka Dakota Johnson. Svůj herecký talent zdědila po slavné mamince i tatínkovi. Paradoxně největší úspěch jí ale přinesl film, za který si odnesla hereckou anticenu Zlatá malina. Jaký snímek to byl?

Narodila se v roce 1989 hereckým rodičům Melanie Griffith a Donu Johnsonovi. Babičkou z matčiny strany je držitelka Zlatého glóbu Tippi Hedren.

V genech tak má čistý herecký potenciál a není se čemu divit, že k tomuto odvětví od dětství tíhla.

Maminka Melanie se v jejích šesti letech rozešla s biologickým otcem a dala se dohromady s dalším hercem Antoninem Banderasem.

Začátek kariéry v rodinném filmu

Studovala na škole v Aspenu a poté v Kalifornii. Vždycky ji bavil tanec a v pubertě začala koketovat také s modelingem.

Po dokončení studií podepsala smlouvu s agenturou a začala se realizovat jako herečka.

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Svou první roli získala ve filmu Léto v Alabamě, který byl tak trochu rodinným podnikem. Režíroval ho nevlastní otec Antonio Banderas, hrála v něm maminka Melanie i mladší sestra Stella.

Poté se na chvíli vrhla na modeling a sklízela úspěchy. V roce 2010 se znovu postavila před kameru a v oscarovém filmu The Social Network se objevila v menší roli.

Anticena za mega úspěch

Ten největší úspěch ale přišel až v roce 2015 se zfilmováním známého erotického románu Padesát odstínu šedi. S Jamiem Dornanem se pak objevila ještě ve dvou dalších pokračováních.

Ačkoliv film plnil kina po celém světě, Dakota získala za roli Anastazie Zlatou Malinu za nejhorší herecký výkon. A to musela jít kvůli filmu donaha.

Nic ale není růžové a vzhledem k jejímu zázemí žila už od dětství pod dohledem médií. Tlak byl na ni v jednu dobu tak silný, že skončila na protialkoholním léčení.

V soukromí má slabost pro zpěváky. V minulosti žila se zpěvákem Matthewem Hittem a poslední tři roky byla spojována se slavným frontmanem kapely Coldplay Chrisem Martinem. Spekuluje se, že se loni rozešli, ale nikdo z nich to nepotvrdil.

Dnes jednatřicetiletá herečka má slibně rozjetou kariéru a určitě o ní ještě uslyšíte.

Autor: Karolína Stoczková


Související články