Život s kočkou čistě a hygienicky díky podložce pod kočičí záchod

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kocka zachod
Zdroj: Shutterstock

Jako majitelé koček jistě víte, jak je soužití s kočkou krásné, ale náročné. Proto se výrobci pomůcek pro chovatele koček snaží vymyslet plno praktických doplňků, které vám jej usnadní. Jedním z nich je podložka před kočičí WC. Používáte je už i vy? Jak název napovídá, umisťuje se pod kočičí toaletu a jeho hlavním účelem je zachytávat stelivo, které kočka může vykopat ze záchodu nebo si přinést na tlapkách. Podložku pak rychle a snadno vyčistíte a užíváte si čistotu okolního prostoru.

Žádný majitel koček nechce doma šlapat na hrudky steliva a další nepořádek, který se náhodou objeví v blízkém či vzdálenějším okolí kočičího záchodu – navíc po každém jeho použití. Ještěže proti tomuto existuje účinný bojovník: Podložka pod kočičí záchod. Jak ji vybrat správně? Přestože se zdá, že je to velmi jednoduchá volba, není tomu tak.

Při výběru podložky se sami sebe ptejte na tyto 4 otázky:

  • Líbí se mé kočce? Bude pro ni pohodlná? Ano, tento faktor je na prvním místě. Když chcete, aby byla vaše kočka zdravá a spokojená, musí se jí pořízené vybavení líbit a vyhovovat jí.

  • Zachycuje podložka i jemné stelivo? A jak dobře? Pro tyto případy je nejjednodušší pořádně pročíst popis produktu a podívat se na upřímné recenze uživatelů, kteří už podložku doma mají. Většina podložek spoléhá na kombinaci materiálů a designu, aby vytvořila dokonalý zážitek pro tlapky.

  • Čistí se snadno? Některé jsou omyvatelné, jiné můžete vysát, další musíte prát. Vybírejte podle toho, co je vám nejpříjemnější.

  • Zůstává podložka na jednom místě? Vaše ideální podložka musí mít protiskluzovou zadní stranu, která zabrání pohybu a udrží podložku na místě.

Podložka před kočičí toaletu zlepší vaše domácí prostředí

První a nejdůležitější bod je, že budete žít v čistějším, hygieničtějším prostředí. Okolí kočičího záchodu zůstává čistější, a když už se na podložce nějaký nepořádek vyskytne, jednoduše se jej zbavíte. Podložky navíc mívají texturovaný povrch, který pomáhá zachytávat stelivo z tlap kočky, čímž zabraňuje jeho roznesení do dalších částí domácnosti.

Kočičí drápky nebo samotný kočičí záchod navíc mohou postupně poškozovat podlahu, před čímž vás podložka ochrání. V neposlední řadě mohou být nové podložky také hezkým, estetickým doplňkem do domácnosti. Už víte, jakou si vyberete?

Domestic,Cat,Lies,Near,The,Cat,Tray.,Toilet,For,Cats

Zdroj: Shutterstock


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články