Vendulka Utěšitelka z básníků se zotavuje z napadení psy. Hyperbarická komora Evě Jeníčkové pomohla

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Eva Jenickova
Zdroj: Profimedia

Herečka Eva Jeníčková je snad z nejhoršího venku. Po útoku pitbulů se sice dlouho zotavovala, ale léčba v hyperbarické komoře jí velmi pomohla. Nyní je z ní prý nový člověk.

K napadení psy došlo již v roce 2018, ale teprve nyní se herečka s hrůzným zážitkem svěřila. Stalo se to v Los Angeles, když venčila svého psa. Dva pitbulové ji napadli a dodnes se zotavuje ze zranění, která jí způsobili.

Krutá diagnóza

„Jeden mi přišpendlil levou nohu, druhý mě vystřelil do vzduchu, kde jsem se otočila a dopadla na pravý bok s levou nohou složenou pod pravou,“ svěřila se pro Super.

Jak však dále uvedla, neuvědomila si, jak vážné je zranění, a nešla k lékaři. Nakonec ji bolesti k lékaři dovedly, ale tím to nekončilo. Nikdo totiž nevěděl, co ji trápí, dokud nenašla odborníka, který jí sdělil diagnózu.

„Měla jsem čtyři úplně natržené svaly v pravé kyčli. Střední hýžďový sval, který je hlavním nositelem tělesné hmotnosti, byl zcela odtržen, ztenčil se a chirurg musel použít dárcovskou šlachu, aby ho znovu připevnil. Utrhly se mi všechny tři hamstringy v zadní části nohy, spojené doslova jen drobounkou nití se spodní částí pánve,“ popsala své zranění.

Náročná rekonvalescence

Po operaci musela strávit 12 týdnů na lůžku a poté se musela znovu učit chodit. K tomu jí pomáhalo antigravitační chodítko, vyvinuté NASA k tréninku pro pohyb v beztížném stavu a návraty kosmonautů z dlouhých pobytů na orbitě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Jenickova (@evickafinky)

„Dnes mi řekli, že jsem jiná a změnila jsem se, mám mnohem více síly a mnohem lepší stabilitu, zvláště v mé raněné noze. Tak dneska letím vysoko! Nemáte ponětí, jak mě všechna ta neuvěřitelná pomoc, přání, telefonáty a přátelé, kteří mě kontrolovali, posílili! Dobří lidé existují – dobrý člověk ještě žije,“ svěřila se herečka na sociální síti a neskrývala nadšení z toho, že je léčba na dobré cestě.

„Hyperbarická komora je můj svatý grál a pomohla mi k uzdravení na neuvěřitelné úrovni,“ dodala.

Snad má tedy herečka již to nejhorší za sebou, a vše se nyní vrátí do normálu.

Zdroje: Super, Blesk, Instagram


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články