Škatulata v domě po Ladislavu Štaidlovi: Artur odchází, exmanželka se vrací k dětem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
artur staidl partnerka
Zdroj: CNC / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Hudební skladatel Ladislav Štaidl zemřel 31. ledna 2021. V jeho domě se ale teprve dnes dějí obrovská škatulata a je jasné, že by se zesnulý umělec nestačil divit tomu, čím vším si činžák nedaleko porodnice prochází. V domě se totiž střídají jako na stráži jeho syn s exmanželkou.


Pětadvacetiletý Artur Štaidl, který dodnes v domě žil, se stěhuje za přítelkyní. Na druhou stranu Aňa, exmanželka zesnulého, se stěhuje do bytu zpět. Podle jejích slov to dává smysl. Matka tří dětí chce totiž žít s rodinou a se svými vnoučaty.

„Kam jinam bych měla jít než k dětem?“ odpověděla podle Aha! na dotazy médií otázkou. „Aspoň se mohu starat o vnoučata,“ dodala spokojeně nová obyvatelka bytu. Zdá se, že na tom nevidí nic špatného, a když se v domě uvolnilo trochu místa po Arturovi, hned toho využila.

Dům, odkud mnozí utíkají

Právě ve zmíněném domě žil Ladislav Štaidl dlouhé a dlouhé roky. Mimo jiné nějaký čas také se zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. Ta nakonec z tohoto domova utekla, protože se skladatel tehdy neměl k rozvodu. Dům se tak stal místem, odkud všichni utíkají.

Dnes se z něho stěhuje i hudebníkův syn Artur, který se konečně rozhodl osamostatnit a odejít ke své přítelkyni Simoně. V pětadvaceti letech po nějakém čase ve vztahu má pocit, že se konečně může postavit na vlastní nohy a začít život po boku své partnerky, namísto početné rodiny.

Aňa, která se stala jedinou ze Štaidlových partnerek, kterou si kdy vzal, se v domě cítí jako doma. Rozhodně se tam ale necítí sama. Žijí tady její nejstarší syn Jiří se svou rodinou a dcera Karolína s partnerem Davidem Talpou a jejich dvěma dětmi.

S vnoučaty to umí

Zdá se, že nová společnost Aně dokonale vyhovuje. Podle všeho to totiž s vnoučaty umí a skvěle si s nimi rozumí. Dovádí s nimi, vychovává je, a když je potřeba, jako vzorná babička je pohlídá. Není se tak čemu divit, že její děti přítomnost takového člověka v domácnosti ocení.

Navíc je to přece jen rodina, všichni si tak skvěle rozumí a využívají prostorného bydlení naplno. Vnoučaty se to kolem Ani jen hemží. Jiří má dvě dcery, Jan syna a Karolína syna a dceru. Samoty se tak Aňa rozhodně bát nemusí.

Kdo se odstěhuje nebo nastěhuje do domu příště, to se teprve uvidí. Podle mnohých to ale nebude trvat dlouho. A to už jen proto, že si získal činžák pověst baráku, ve kterém se lidé střídají jako na běžícím páse. Rodina, která v něm dnes žije, je teď ale spokojená a o změnách prozatím neuvažuje.

Zdroj: tn.nova.cz, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články