Patrik (38): Přes 10 let jsem nebyl na Vánoce s rodiči. Tajemství tíží naši rodinu delší dobu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
tajemstvi
tajemstvi

Patrik žije se svou ženou Janou a dvěma malými dětmi. Dříve rádi jezdili za rodinou na Moravu. Jenomže od určité doby se Patrik s rodiči vídá jen velmi nerad. Jana to chápe, Patrikovi přátelé se ale často ptají, co se mezi nimi stalo. On dlouho dusil svůj příběh v sobě, než se rozhodl svěřit se redakci v naději, že se mu uleví.

Rodičům bylo čtyřicet, když se Patrik narodil. Jako jediného syna ho velmi dobře vychovali, se vším mu pomohli, kdykoli se na ně mohl obrátit. Když je seznámil s Janou, měl velkou radost, že si s jeho novou přítelkyní tolik rozumí. Všechno se ale pokazilo, když se Patrik s přítelkyní stěhovali do nového bytu.

Zdroj: 123RF.COM

Otcova pomoc nakonec stála rodinu dobré vztahy

„Tátovi bylo tehdy skoro sedmdesát. Zdravotně už na tom nebyl nejlíp, ale i přes problémy se zády se rozhodl pomoci nám se stěhováním. A já mu za to byl vděčný. Odjel jsem ještě nakoupit nějaké stavební materiály a jeho s Janou jsem nechal, aby vystěhovali z auta ledničku, pračku a další těžší věci,“ vypráví Patrik. Když se vrátil, zprvu si ničeho nevšiml. Jana ale během hodiny odešla ven a později poslala jenom zprávu, že se chce s Patrikem vidět.

Zdroj: 123RF.COM

„Plakala, když jsem ji našel sedět venku na lavičce. Po chvíli přemlouvání se mi svěřila, že ji můj otec ve výtahu osahával. Myslel jsem, že je to nějaký omyl. Proto jsem se ho narovinu zeptal. Bránil se tím, že se omluvil a že prý doufal, že to Jana nikomu neřekne.“ Patrikův otec projevil lítost, několikrát se omluvil, na druhý den ráno odjel. Jana i Patrik si oba uvědomují, že se jednalo spíše o nějaký zkrat. „Myslím, že byl už tehdy táta prostě ve věku, kdy už mu to tolik nemyslelo.“

Matka o ničem neví. Patrik se s rodinou téměř přestal komunikovat

„Otci jsem dávno odpustil. Já i Jana. Jenomže stále je to něco, co nás oba tíží. A kdyby se o tom všem dozvěděla moje matka, byl by to konec. Nechci své rodiče na stará kolena poštvat proti sobě,“ říká Patrik. Je mu sice líto, že jeho matka nechápe, proč už se nemohou vídat tak často jako dřív, ale dobře ví, že to je jediný způsob, jak ji ochránit před pravdou. Nikdy nikomu neřekl, co se stalo. Ani kamarádům, ani příbuzným.

Na Vánoce je to vždy nejhorší. Rodiče Patrika s Janou zvou, aby strávili štědrý den s nimi. Navíc podotýkají, že to mohou být jejich poslední svátky, protože jsou už staří. A Patrik si to uvědomuje. Přesto je odmítá, protože i po tolika letech je pro něho tato událost jen těžko překonatelná.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články