Hrob rodičů Karla Gotta je poničený. Ivana to ale řešit nehodlá

od Denisa Weisová
< 1 minuta čtení
karel gott
Zdroj: Nextfoto

Hrob v Újezdu u Svatého Kříže v Plzeňském kraji, kde leží rodiče zpěváka a mnohonásobného slavíka Karla Gotta, ale i další členové jeho rodiny, je v žalostném stavu. Náhrobní deska bude potřebovat rekonstrukci.


Karel se chtěl po smrti do Újezdu vrátit natrvalo

Původně měl být v rodinném hrobě pochován i zpěvák sám, nakonec se ale místem jeho posledního odpočinku stala Praha. Ani tak by ale určitě neměl radost z toho, v jakém stavu je hrob jeho matky a otce.

A to i proto, že nejsou jediní jeho blízcí, kteří se zde nachází. Na náhrobku jsou totiž ještě dvě schránky s urnami. V jedné jsou pozůstatky jeho řidiče a v druhé dobrého kamaráda Oldy Havránka, partnera jeho sestřenice. Možná i proto chtěl být Karel pochovaný právě zde, manželka mu ale bohužel toto přání odepřela.

Co se s hrobem stalo?

Ačkoliv se hrob může pochlubit velikým množstvím svíček, květin a jiných darů, které na místo nosí zpěvákovi fanoušci, je vlastně div, že vůbec věděli, na který hrob je umístit. Člověk totiž na první pohled vůbec nepozná, komu hrob patří, a to proto, že nápisy jmen na náhrobním kameni léty smyl déšť, a náhrobek zůstal celý černý.

Ivana Gottová se hrobu svých tchánovců už dlouhodobě vyhýbá, a bylo tomu tak i za Karlova života. Po jeho smrti tam nezavítala ani jednou, spoléhat se na ní s rekonstrukcí by byl tedy běh na dlouhou trať. Naštěstí je tu ale ještě zpěvákova sestřenice, Hana Zímová, která na hřbitov pravidelně dochází a snaží se jeho stav udržovat. Opravu nápisu plánuje v dohledné době.

„Tu desku chci nechat opravit. Ivana sem nejezdí, takže to udělám sama. Kvůli Kájovým rodičům i Oldíkovi, aby to tady měli hezké,“ prohlásila pro Aha!.

Zdroj: Aha!

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články