Duo Eva a Vašek: Omládli, naučili se jazyky a žijí si americký sen

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Eva a Vase Sevcikovi
Zdroj: Profimedia

Poprvé se na české hudební scéně objevili v roce 1989 a od té doby si získali přízeň mnoha posluchačů. Duo Eva a Vašek má mnoho lidí spojeno s hity jako Bílá orchidej či Stříbro ve vlasech. Jeden čas byli skoro všude, ale nyní o nich není vůbec slyšet. Kam se poděla slavná dvojice? Žije si svůj americký sen!

Duo Eva a Vašek Ševčíkovi – to jsou nejen zpěváci a kolegové, ale také manželé. Mají spolu dceru Evu, která stála za jejich rozhodnutím odstěhovat se do Spojených států, konkrétně na Floridu.

Nejdříve 3 měsíce, nyní zbytek života

„My jsme do Spojených států vlastně šli, když měla dcera 5 roků, s cílem, aby mluvila anglicky, aby v tom vyrostla přirozeně, aby měla dvě řeči na stejné úrovni. Věděli jsme, že angličtina je světový jazyk, který má potenciál ve všech oblastech,“ vysvětlil Vašek Ševčík.

V té době se sem ale ještě nepřestěhovali. Jezdili sem vždy na tři měsíce v roce, kdy tam dcera chodila do školy a oni připravovali písničky a klipy.

„Ale když jsme se kolem roku 2015 dohodli, že si tam udělá ještě střední školu, tak to už začalo vyžadovat, abychom se tam i uživili,“ dodal zpěvák.

Dcera je nyní již dospělá a i přesto, že by si tatínek přál, aby se dále vzdělávala, to odmítá.

„Evička má jedinou ambici a tou je rodina. Vůbec nemá ambice školy, vzdělání a mít papír,“ prozradil Vašek a dodal, že se ji snaží přesvědčit alespoň na nějaký kurz.

Kariéra v zámoří se rozjela

Záměr s uživením se v zámoří se podařil, protože pro server Blesk Eva prozradila, že mají 14 až 17 vystoupení měsíčně. Eva navíc začala i svou sólo kariéru pod novým jménem.

„Stále spolu zpíváme a hrajeme, ale proč by Eva Adams nemohla posluchačům předvést, co se naučila na konzervatoři v Brně a rozvinula praxí za 30 roků zpěvu po světě a doma. Určitě je zajímavější koncert Eva Adams než koncert Eva bez Vaška,“ řekl bez zášti zpěvák, který svou manželku podporuje.

Navíc, jak si jistě všichni pamatujete, manželé byli vždy spíše plnoštíhlejší. To se nyní změnilo, oba výrazně zhubli a omládli. Je vidět, že život za velkou louží jim opravdu svědčí.

Na Česko ale úplně nezapomněli a každý rok se sem vracejí. Tento rok zde byli od června do září a absolvovali mnoho koncertů.

„Doma je doma. To zde člověku chybí a bude chybět. Chybí nám česká krajina a přátelé,“ prozradili manželé.

Zdroje: Extra, Blesk, Televize Nova

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články