Vybírání džínů nemusí být složité. Díky těmto tipům seženete ty, které vám padnou jako ulité

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dziny
Zdroj: Shutterstock

Nakupování oblečení může být pěkně náročné. Velkému množství lidí se při pouhé představě, že musí vyrazit na nákupy, ježí chlupy na celém těle. Pokud si pak nejste jisti, jak vybrat správnou velikost džínů, poradíme vám.

Džíny jsou základním oděvem každého šatníku. Jsou neformální, pohodlné a lze je bezchybně sladit skoro s každým oděvem. Nákup džínů může však být doopravdy náročný. Najít ty nejpohodlnější, které se perfektně hodí k vašemu jedinečnému tvaru těla, může být doopravdy skličující úkol.

Způsoby, které vám usnadní život

Pamatujte na to, že spoléhat na trendy se nevyplácí. Skinny džíny s vysokým pasem mohou být právě teď největším módním trendem, neznamená to ale, že byste si je měli koupit. Jen proto, že je tento styl v současné době trendy, neznamená, že bude lichotit vašemu tělu.

Zkuste se nespoléhat na aktuální módní trend a vyberte si džíny, které vypadají dobře na vás, a ne na modelech, které vidíte v časopisech. Tento kus oděvu je totiž vyroben z velmi pružné látky. Když si v obchodě poprvé džíny vyzkoušíte, můžete se v nich cítit trochu nepohodlně.

Pocit nepohodlí vás může přirozeně svádět k nákupu větší velikosti. Věřte tomu, že se džíny po chvíli nošení natáhnou tak, aby vyhovovaly vašemu tělu. Existuje také jednoduchý trik, jak si vybrat ty nejlepší džíny pro vás.

Nikdy byste neměli být schopni vklouznout celou rukou do zadní části pasu vašich džínů. Pokud to půjde, znamená to, že pas je příliš volný a můžete vypadat o něco širší. A to přece nikdo nechce, že?

Správný výběr vám udělá radost

Další důležitou věcí, na kterou byste měli dávat pozor, je oblast rozkroku. Nikdy byste neměli být schopni snadno uchopit uvolněnou látku v oblasti rozkroku. Džíny by měly po nákupu těsně přiléhat k pokožce, po chvíli nošení se přizpůsobí do mnohem pohodlnějšího střihu.

Máte nějaké to kilo navíc? Nevadí. Džíny s vysokým pasem mohou pomoci vytvořit iluzi menších boků a delších nohou. Styl bootcut doplní vaše křivky, dodá jim rovnováhu a harmonii. Na ulici se pak budete cítit jako ta největší kočka.

Spousta žen má při nákupu džínů pocit, že jejich tělo vypadá beztvaré a ploché. Pokud máte postavu, která nemá mnoho křivek, zkuste si koupit džíny s extra zipy, knoflíky a dalšími vzory.

Až se vydáte do obchodního centra, vzpomeňte si na těchto pár jednoduchých triků, které vám výběr džínů ulehčí. A pak vzhůru vyrazit do ulic sklízet pozornost všech kolemjdoucích!

Zdroj: Pretty Designs

Autor: Štěpán Pacík


Související články