Jak vybrat jarní kabát

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Ilustracni foto
Ilustracni foto

S blížícím se jarem pomalu, ale jistě začínáme ukládat teplé péřové bundy zpátky do skříně a na řadu přicházejí různé jarní bundičky a kabátky. Takový stylový a dobře padnoucí kabát by jistě neměl chybět v šatníku žádné ženy. Jak ale vybrat ten pravý?


Trenčkot

Trenčkot je asi úplně tou nejklasičtější variantou jarního kabátku. Tento svršek si oblíbila už Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Ale věděli jste, že trenčkot byl původně kabát určený pro vojáky? Možná se nad tímto faktem mnozí budou podivovat, ale je to skutečně tak. Důvodem bylo především to, že je vyráběn z nepromokavého a nemačkavého materiálu. Ženy ho začaly nosit až kolem roku 1960.

Pokud se zrovna rozhodujete, že si takový kousek pořídíte, rozhodně nesáhnete vedle, pokud zainventujete do kvalitního béžového modelu. Obléknout ho můžete jak k džínům a tričku, tak k elegantním šatům. Navíc sluší opravdu každému.

Zdroj: Archiv firem

  1. Klasický béžový trenčkot, Esprit, 2799 Kč
  2. Kratší pastelově růžový kabátek, F&F, 899 Kč

Krátké kabáty do pasu

Tyto kousky, které sahají přibližně do oblasti pasu, jsou vhodnější pro štíhlejší dámy. Ženy, které mají problém především v oblasti většího bříška, by se těmto krátkým kabátům měly raději vyhnout. Pro postavu typu jablko je lepší právě zmíněný trenčkot nebo volnější kabát rovného střihu.

Zdroj: Archiv firem

  1. Blejzr ve výrazné rudé, Cellbes, 1399 Kč
  2. Žlutá prošívaná bunda, F&F, 599 Kč

Zdroj: Cellbes

Kabáty s páskem

Svršky s páskem, které mají tzv. áčkový střih, se nejlépe hodí pro ženy s postavou typu hrušky. Rozšiřující se spodní díl kabátu krásně zakryje větší stehna a hýždě. Můžete také využít triku s odpoutáním pozornosti od dolní části těla, třeba výrazným límcem. Tento typ kabátu je samozřejmě vhodný i pro dámy s postavou přesýpacích hodin. I když těm všeobecně lichotí téměř všechny modely.

Zdroj: Archiv firem

  1. Vínový lehký kabát s páskem, Cellbes, 2299 Kč
  2. Výrazný červený s kapucí, Esprit, 2799 Kč

Chlupaté kabátky a oversize kabáty

Chlupaté kabáty jsou poměrně ošemetné. Opticky přidávají kila navíc, takže se spíše hodí pro vysoké a štíhlé nositelky. Pokud váháte, zda je to pro vás ten pravý kousek, raději si ho nepořizujte.

Oversize kabáty padnou téměř všem, protože zakryjí všechny nedokonalosti. Ale rozhodně to neznamená zahalit se do volných pytlů od hlavy až k patě. K oversize kabátům nenoste volné kalhoty či dlouhé volné sukně. Mnohem více parády uděláte s klasickými úzkými džínami.

Zdroj: Archiv firem

  1. Mentolový chlupatý kabát, F&F, 799 Kč
  2. Žlutá oversize bunda, Cellbes, 2299 Kč

Autor: Barbora Šiková

Související články