Jak se správně starat o kašmírový svetr? Tento kousek potřebuje speciální péči

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kasmirovy svetr
Zdroj: Shutterstock

Kašmírový svetr je ve světě žen jakýmsi synonymem luxusu. Jeho pořízení není zrovna nejlevnější záležitost. I to je důvod, proč mnoho z nás o kašmírovém svetru jen sní. Když si ho konečně pořídíte, je to skvělý pocit.

A přichází obavy, jestli se o něho dokážete správně starat, aby vám vydržel ideálně na celý život. Víte vůbec, co zahrnuje péče o kašmírový svetr a jak se o něho starat?

Investujte do kvality

Koupě kašmírového svetru se neodmyslitelně pojí s nemalou finanční investicí. Právě to je důvod, proč nad ním jen mlsně vzdycháme za výkladní skříní, ale otálíme si ho koupit. Když už se rozhodnete do kašmírového svetru investovat, vydejte se cestou kvality. Je to sice dražší, ale rozhodně se to vyplatí.

Kvalitní kašmírový svetr vám totiž vydrží mnohem déle. Soustřeďte se na označení 100% kašmír. Jestliže víte, že si ho nemůžete dovolit, protože je to nad rámec vašich finančních možností, nestyďte se pořídit si jej z druhé ruky.

Jak se správně starat o kašmírový svetr?

Máte doma kašmírový kousek a netušíte, jak se o něho správně starat? V tom případě je dobře, že jste natrefili na tento článek a nestihli na svém pokladu napáchat nějaké škody. Přinášíme vám pár základních tipů, díky kterým svému hebkému úlovku zajistíte tu nejlepší péči.

Rada první: jak ho skladovat?

Pokud vás napadlo pověsit ten krásný kousek na ramínko, rychle ten nápad zažeňte. Kašmírový svetr skladujte složený a ideálně v nepřeplněné skříni, aby mohl dýchat. Pokud byste ho pověsili na ramínko, mohl by nenávratně ztratit svůj tvar a to určitě nechcete riskovat.

Rada druhá: jak ho prát?

Praní je věc, která vám určitě dělá vrásky na čele. Možná už se vám stalo, že jste někdy něco obarvili, nebo nedej bože třeba srazili. A věřte, že takovou zkušenost má hodně z nás. Pokud jde o kašmírový svetr, máte dvě možnosti – buď ho můžete hodit do pračky a pustit ji na ultra jemný program a teplotu maximálně 20 °C, nebo ho můžete vyprat ručně.

Ruční praní není nijak složité. Nejdříve svetr vymáchejte v teplé vodě (opět maximálně 20 °C), poté z něho vymačkejte co nejvíce vody – na vymačkání můžete použít ručník, do kterého svetr zamotejte a nechte ručník, ať do sebe vsákne co nejvíce vody.

Rada třetí: jak ho sušit?

Vypraný svetr sušte rozložený naplocho. Položte ho na sušák, rozhodně ho nedávejte do sušičky, kde by se zaručeně srazil. Rozhodnete-li se svetr přežehlit, použijte jen napařovací žehličku na nízkou teplotu.

Zdroj: nytimes.com, landsend.com, akcnizeny.com
Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články