Komerční sděleníMódaŽivotní styl

Ikonické tenisky, které prostě musíte mít

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tenisky
Zdroj: simona pilolla 2 / Shutterstock.com

Milujete boty? Obuv nám pomáhá dotvářet naši image, definuje nás a podtrhuje náš styl. Na trhu existuje několik tipů a značek tenisek, které by měl vlastnit každý milovník bot. Které to jsou? Nechte se inspirovat a obohaťte svůj botník o další kousky. Dneska se zaměříme na boty od značky VANS. Seznámíme vás s historií této značky a představíme vám nejikoničtější modely.

Kdy to všechno začalo aneb výlet do historie

Historie značky VANS se začala psát v roce 1966. O jedenáct let později se začal na teniskách této značky objevovat prvek, který je od té doby definuje a díky kterému je poznáte na první pohled. V té době totiž vznikl onen ikonický proužek, který je pro boty tak typický.

V osmdesátých letech bylo velmi populární upravovat si doplňky, včetně bot, podle svého gusta. A to klidně i s pomocí obyčejné fixy. A právě tento trend inspiroval Stevea Van Dorena k vytvoření modelu Vans Old School. Tyto boty poznáte na první pohled podle toho, že mají sendvičovou podrážku a na sobě mají kostičky nebo ikonický proužek.

Nejenom pro skateboardisty

Přestože byla značka VANS na začátku své existence oblíbená zejména u mladých, kteří se věnovali jízdě na skateboardu a také u punkrockových kapel, nyní jsou oblíbené u všech lidí napříč generacemi. Za to vděčí tomu, že jsou pohodlné, vyrábějí se ve spoustě barev i stylů a můžete je vidět na dítěti, dospívajícím, ale i na dospělém.

Spolupráce s vyhlášenými značkami

Během své existence spolupracovala značka VANS hned s několika věhlasnými značkami. Za zmínku rozhodně stojí spolupráce se značkou Marc Jacobs, ze které vzešla unikátní limitovaná edice. A druhá spolupráce, která trvá dodnes, je se značkou Supreme.

Každý si vybere podle svého

Pokud hledáte pohodlné boty, které jsou vhodné na každodenní nošení a zapadnete s nimi do městské džungle, vaše hledání právě skončilo. Boty značky VANS si zamilujete a můžete si je pořídit hned v několika barvách. Ať už zvolíte typické černobílé kostky, černé boty s bílým pruhem nebo budete odvážnější a zkusíte barevnější varianty, rozhodně nebudete litovat.

Pohodlný nákup z domova

Širokou nabídku nejenom bot od značky VANS naleznete například na e-shopu Flexdog. Ten má široký sortiment a naleznete na něm jak kultovní kousky, tak i ty nejnovější. Pokud nevíte, jaké všechny druhy tenisek VANS existují, rozhodně prozkoumejte trh a garantujeme vám, že najdete takový model, který se vám trefí do vkusu.

Ať už boty milujete či jsou pro vás pouze doplňkem, díky kterému se dostanete z bodu A do bodu B, ikonické boty značky VANS jsou položkou, kterou si zkrátka a dobře musíte pořídit. Chůze v nich je pohodlná a jsou vhodné i pro chůzi po městě a samozřejmě jsou ideální i na jízdu na skateboardu.

Autor: redakce


Související články