DomovKomerční sděleníMódaŽivotní styl

Fleece: materiál, který vás udrží v teple

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Fleece
Zdroj: zahidi shafie / Shutterstock.com

Fleece je materiál vyrobený člověkem, tj. je syntetický. Svůj původ má spíše z plastu, než z přírodních materiálů (například ovčí vlny, se kterou bývá spojován). Jeho výhodou je měkkost, teplost a přitom prodyšnost. Hodí se do podzimního nebo dokonce zimního počasí, protože nám pomůže zůstat v teple. Skvěle se hodí do kočárků nebo fusaků, aby zahřál naše nejmenší.

Z čeho se fleece vyrábí?

Zajímavé na fleecovém materiálu je také to, že je vyroben z polyesteru (ten má svůj původ v plastu). Vlákna polyesteru se tkají do lehké tkaniny, která je následně kartáčována. Díky tomu mohou vlákna zmnohonásobit svůj objem. Samotná polyesterová vlákna mohou být doplněna přírodními vlákny, jako je vlna, konopí či umělé hedvábí. To se pak projeví na jejich konečné struktuře a jemnosti látky. Jedním z materiálů, ze kterých se fleece vyrábí, jsou plastové láhve, což je velice chytrý způsob, jak tyto láhve využít: a současně je to velmi ekologické a levné.

Nákup fleecu

Fleece metráž je dnes už poměrně snadné najít v kamenných i internetových obchodech. Tento materiál je již velmi oblíbený a velmi příjemný na další zpracování, a tak si šikovnější hospodyňky mohou zhotovit cokoli samy. Nicméně problémem není ani koupit již hotové výrobky z tohoto materiálu. Fleece je velice oblíbený také pro výrobu sportovního oblečení, protože lépe odolává povětrnostním podmínkám, než například vlna, a k nošení je také mnohem lehčí.
Kde nakupovat?

Fleece je materiál, u kterého opravdu záleží na kvalitě. Ty méně kvalitní totiž mohou dráždit pokožku, škrábat a „kousat“. Na e-shopu Bubulakovo najdete fleece s označením wellsoft, který patří k nejměkčím fleecovým materiálům vůbec. Je natolik měkkoučký a příjemný, že se hodí také jako vložka do kočárků a fusaků miminek. Vhodná je ale také na vložky do kabátů a bund, na čepice, šály, přehozy nebo třeba mikiny.

Autor: redakce


Související články