Vražedkyně a násilnice: Zneužívala malé brášky, zabila nevlastní dceru. Všemu přihlížel její podivný manžel

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
rosemary west
rosemary west

Rosemary West je britská sériová vražedkyně, která byla odsouzena za vraždu své nevlastní dcery, bývalé manželky svého partnera a dalších nejméně osmi lidí. Její manžel Fred byl velmi pravděpodobně jejím spoluviníkem.


Už odmalička měla Rosemary k problémům sklony. Její matka trpěla depresemi, otec byl násilník, který jí i jejím šesti sourozencům ubližoval.

Prostředí, do kterého se Rose narodila, nakonec zanechalo své stopy. Ona sama se stala násilnou ženou, vražedkyní a prostitutkou.

Jako malá zneužívala své sourozence. Našla si staršího partnera

Podle dostupných informací už od svého nízkého věku Rose pozdě v noci navštěvovala pokoje svých mladších bratrů zneužívala je.

Na to měl nejspíš vliv její otec, který ji i její sestru měl údajně pár let předtím znásilnit. Rose se sice od rodiny naučila ty nejhorší věci, ale respekt k nim nikdy nechovala.

Když jí bylo patnáct, našla si přítele jménem Fred, kterému tehdy bylo už dvacet sedm let. Rodina ji od vztahu se starším mužem odrazovala.

Možná právě to byl důvod, proč s ním nakonec začala žít, přestože zpočátku ho odmítala. Kromě toho, že byl Fred starší, byl to také potížista.

Několikrát byl zatčen za drobné krádeže a neplacení dluhů, nakonec byl ve výsledku zatčen za pomoc s vraždami Rosiných obětí.

Sám během vyšetřování případu nakonec spáchal ve své cele sebevraždu.

Začala s vraždami, stala se prostitutkou

První pravděpodobnou vraždu provedla Rose v roce 1971. Tehdy pozvala nevlastní dcery na návštěvu a nejstarší z nich jménem Charmaine zavraždila.

Když bylo nahlášeno zmizení dívky, padlo podezření na Freda, který by měl důvod se své bývalé manželce mstít.

Ten byl tehdy ale ve vězení, a byl tak zbaven jakéhokoli obvinění.

O vraždě ale pravděpodobně věděl, Rose totiž Charmaine schovala do šachty na uhlí a po Fredově propuštění z vězení ji společně pohřbili.

O pár týdnů později se Rose zbavila i Fredovy exmanželky, která s ním neustále chtěla vyjednávat ohledně střídavé péče jejich dětí.

Zatímco Rose během několika let nejspíš zavraždila ještě další osoby, provozovala ve vlastním domě prostituci, aby si tak vydělávala na živobytí.

Jejímu manželovi to nevadilo, naopak se podle některých zdrojů velmi často přidal, aby byl výdělek větší.

Fred a Rosemary Westovi byli zatčeni v roce 1994, kdy byly v jejich domě nalezeny ostatky mrtvého těla.

Sériová vražedkyně Rosemary si nakonec vysloužila doživotí.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články