Internetový maniak zavraždil čtrnáctiletého chlapce. Po ohavném činu ještě šikanoval jeho rodinu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Breck Bednar
Zdroj: Profimedia

Breck Bednar byl obyčejný čtrnáctiletý chlapec, který miloval online hry a hledal zábavu ve světě počítačů. Právě to se mu nakonec stalo osudným. Na internetu se totiž seznámil se svým vrahem.

Bednar podle jeho rodiny stejně jako jeho sourozenci trávil u her hodně času. Nikdo mu ale nic nevyčítal, v dnešní době je téměř nemožné dětem počítače a online svět zakazovat.

Jenže když se chlapec začal měnit, rodina pojala podezření, že je něco špatně. A všichni věděli, že je to především kvůli jedné konkrétní osobě. Osmnáctiletému Lewisi Daynesovi.

Rodina kontaktovala policii, nikdo ale nic neudělal

Podle Breckovy matky se začal čtrnáctiletý chlapec měnit k horšímu. Nechodil s rodinou do kostela, nemluvil o ničem jiném než o hrách, byl agresivní, často se hádal se sourozenci.

Proto začala mít pocit, že na něho má vliv starší chlapec, se kterým Breck denně komunikuje přes sociální sítě.

Odposlouchávala jejich večerní rozhovory a zjistila, že se Daynes představuje jako sedmnáctiletý mladík, který je počítačovým inženýrem.

Když matka pojala podezření, že by mohl být její syn obětí online podvodníka, kontaktovala policii. Ta ale nic neudělala, protože podle nich nebyl důvod. A tak rodina Breckovi zakázala počítač úplně.

Tvrdil, že jde spát ke kamarádovi. Nikdy se nevrátil domů

Breck se na základě zákazu s rodiči často hádal. Jednoho dne prohlásil, že bude spát u kamaráda. Byla to ale lež, měl ten den domluvenou osobní schůzku se svým přítelem z online světa.

Daynes Brecka ve svém domě bodl do krku a nafotil umírajícího chlapce na svůj telefon. Následně poslal fotografii jeho sourozencům. Ještě předtím zavolal na policii, že dnes večer zabije čtrnáctiletého hocha.

Ani po jeho zatčení neměla rodina klid

Když přijela policie na místo, našla už Brecka Bednara mrtvého. Daynes byl zatčen, ke všemu se na místě přiznal. Později byl odsouzen k pětadvaceti letům vězení. Snížený trest dostal na základě toho, že mu bylo v době vraždy teprve osmnáct let.

Jenže ani jeho uvězní pro rodinu neznamenalo klid. Po nějaké době se jednomu z mladších sourozenců zavražděného ozval někdo, kdo se představil jako bratranec zatčeného Daynese.

Tvrdil, že ví, kde je tělo chlapce pohřbeno, a že ho znetvoří. Rodina kontaktovala policii, ale jediné, čeho docílila, bylo, že jim úřady nabídly ochranu. Po autorovi zpráv nikdy nikdo nepátral.

Později rodina dostala ještě několik e-mailů z falešného profilu, v jehož názvu bylo jméno jejich syna. Ani s tím ale nikdo nic neudělal. Police už ohledně případu odmítla dále cokoli řešit.

Matka Brecka Bednara na základě událostí založila organizaci na pomoc těm, kteří se stali obětí internetové šikany a na podporu šíření informací o nebezpečí, které na sociálních sítích číhá.

Zdroj: en.wikipedia.org, Allthatsinteresting.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články