Dívka z barelu: Trvalo 30 let, než někoho napadlo otevřít podezřelou nádobu ve sklepě. Její obsah všechny vyděsil

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
divka v barelu
divka v barelu

Reyna Angélica Marroquín se proslavila, aniž by o to kdy stála. A bohužel tím nejhorším způsobem – stala se obětí vraždy. Její tělo bylo navíc nalezeno až třicet let poté, co zemřela.

Zavražděna byla v roce 1969, ale její tělo ukryté v barelu bylo objeveno až roku 1999. Trvalo dlouho, než se podařilo identifikovat mumifikovanou oběť.

Přitom barel nebyl nijak nenápadný. Ve sklepě domu, který mezitím vystřídalo několik nájemníků, stál dlouhé roky a nikoho ani nenapadlo se podívat, co obsahuje.

V sudu na barvivo ji objevil současný nájemník domu

2. října 1999 objevil nájemník ve svém domě v barelu něco, co ho ihned donutilo přivolat policii. Mumifikované tělo dívky, která byla později identifikována jako Reyna Marroquín.

Spolu s ní bylo v barelu několik předmětů včetně adresní knížky a prstenů s iniciály. Vyšetřování ukázalo, že dívka byla usmrcena ranou do hlavy.

Jako hlavní podezřelý byl označen bývalý nájemce domu, který zde žil před třiceti lety. Howard B. Elkins ale nikdy neřekl, co se mezi ním a tehdy dvacetiletou dívkou stalo.

Vyšetřovatelé jej objevili především díky výrobcům sudu, kteří ze svých záznamů dokázali říci, kde se kdy sud nacházel a na jaké jméno byl nakonec vyzvednut.

Bohužel, několik dní po začátku vyšetřování spáchal Elkins sebevraždu. Podle vyšetřovatelů to byl ale jen další z usvědčujících důkazů, že to právě on dívku zabil.

Jediné, co v případu nikomu nejde do hlavy, je, jak je možné, že se nikdo za celé ty dlouhé roky do sudu nepodíval a tělo dívky tak bylo nalezeno až po tolika letech.

Jde o oblíbený motiv zahraničních kriminálek

Mumifikovaná mrtvola v sudu se stala předmětem několika novinových článků a brzy se jí chytli i seriáloví režiséři. V mnoha kriminálních případech v televizi se objevila vražda velmi podobné této.

Například v seriálu The New Detectives je podobný případ vyšetřován v epizodě z roku 2004 s názvem Broken Trust, nebo dokonce už v roce 2000 vyšla epizoda s názvem A Voice from Beyond v seriálu Forensic Files, která případ rekonstruovala.

Motiv se stal velmi oblíbeným také v několika knihách. V různých obměnách se mrtvé mumifikované tělo nachází v barelech, dřevěných rakvích i skříních.

Na případu je nejvíce fascinující právě doba, po které bylo tělo objeveno, a fakt, že na něm již nezůstaly téměř žádné stopy po tom, co se tehdy stalo.

I přesto byli reální vyšetřovatelé schopni poměrně velmi rychle určit, o koho se jedná a kdo byl vrahem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články