Zbavte se knírku přírodní cestou. Přinášíme bezbolestné způsoby i osvědčený způsob epilace

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
knir jak se zbavit
knir jak se zbavit

Knír je záležitostí, která je mužů vítaná a leckdy dokáže doladit celkovou image. Jenže u žen to opravdu není nic žádoucího. Existují ženy, které touží po jeho co nejrychlejším odstranění. Naštěstí žijeme v době, kdy existujeme mnoho způsobů, jak se chloupků nad horním rtem zbavit. Některé z nich jsou navíc zcela přírodní.

Kurkuma vás zbaví chloupků postupně

První výjimečnou látkou, která odstraní knírek, je kurkuma. Ta totiž dokáže uvolňovat vlasové kořínky a zpomalit jejich růst. Smíchejte ji s mlékem v takovém množství, aby vznikla hustší pasta.

Poté ji aplikujte na postiženou oblast a nechte zaschnout. Po chvíli hmotu omyjte. Postup ještě několikrát opakujte pro lepší účinek.

Můžete zkusit i variantu s vaječným bílkem. Ten je dalším účinným prostředkem proti nechtěným chloupkům na obličeji.

Stejně jako u předchozího způsobu stačí obě ingredience smíchat dohromady a dát na oblast, kde rostou chloupky. Necháte schnout a po hodině strhnete. Opakujte čtyřikrát týdně a uvidíte, že vám nevzhledný knírek zmizí.

Cukrová pasta je prověřená a účinná klasika

Osvědčenou klasikou je pak cukrová pasta. Cukr už dávno nemusíme používat jen do čaje a sladkých pokrmů. Když se trošku rozpustí a zkombinuje s citrónovou šťávou, vytvoří se směs, která je zřejmě ze všech zmíněných tipů nejúčinnější, ale také nejbolestivější.

Vychladlou pastu naneste nad horní ret, přikryjte kusem látky a chvíli masírujte. Pak zatněte zuby a odtrhněte proti růstu chloupků. Trochu to zabolí, ale zabere to okamžitě.

Nezapomeňte si pleť důkladně omýt, aby byla čistá a depilační prostředky, ač přírodní, vám na pleti nedělaly zbytečnou paseku.

Autor: Alice Konopásková


Související články