Komerční sděleníKrásaŽivotní styl

Zbavte pleť stresu: Oslňte své okolí krásou, kterou vám bude každý závidět. Stačí k tomu málo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zbavte plet stresu
Zdroj: Shutterstock

Vrásek, suché pleti a dalších nedokonalostí na obličeji se bojíme všichni. Ať už je člověk v jakémkoli věku, vlivem počasí, nemocí i psychických problémů se naše kůže mění. A nejviditelněji právě na obličeji. Pokud vás zajímá, jak bojovat se strašáky všech žen, Notino pro vás má hned dvě osvědčené metody.

Člověk potřebuje někdy nejen léky, aby se cítil lépe, ale také dlouhý odpočinek, meditaci nebo nějakou tu masáž, které prokazatelně pomáhají vyrovnat se se stresem. A stejně tak lidská kůže se vlivem psychických problémů napíná a ničí, je proto třeba jí věnovat jen to nejlepší.

A nejsou to pouze krémy proti vráskám nebo omlazující výrobky z drogerií, které byste měli pravidelně na obličej aplikovat. V poslední době se osvědčily také masáže obličeje, které vaši pleť zbaví stresu a dodají jí i vašemu tělu celkově energii.

Gua sha destička

Pokud cítíte, že se na vašem obličeji podepisuje únava, v zrcadle ráno vidíte jen ospalost a kruhy pod očima, gua sha destička je tím, co by vám mohlo pomoci. Masáž gua sha se provádí pomocí nefritové destičky ve velikosti dlaně.

Obličejovému svalstvu nejen uleví, ale také s její pomocí příjemně vmasírujete jakýkoli krém, který při péči o pleť využíváte, do pokožky. Jedná se o jednoduchou a účinnou metodu, jak pleti skutečně ulevit.

Masáž gua sha destičkou je oblíbená v kosmetických salonech, jde ale také o součást čínské medicíny, kterou využívají léčitelé. Zároveň ji snadno zvládnete i sami doma, není se vůbec třeba bát toho, že by člověk mohl cokoli pokazit.

Masážní váleček na obličeje

Masážním válečkem na obličej podobně jako gua sha destičkou vmasírujete jakýkoli krém do kůže. Ovšem masáž je mnohem jemnější a příjemně zklidní nejen vaši pleť, ale také duši a celé tělo.

Masážní váleček – nebo také face roller – slouží především pro posílení mimických svalů, k vyhlazení vrásek a pomáhá se zbavením se kruhů pod očima. Je proto ideálním pomocníkem pro všechny, jejichž pleť působí navenek unaveně.

Face roller se obvykle prodává oboustranný, přičemž na jedné straně je kámen, ze kterého je pomůcka vyrobena, delší, na druhé straně kratší. Masírovat tak můžete i místa na obličeji, kam se větší strana nedostane, jako jsou například strany nosu.

Špatná pleť a psychika jdou ruku v ruce

Je vědecky potvrzeno, že pokud je člověk ve stresu, jeho pleť bude s velkou pravděpodobností tento fakt odrážet. Na první pohled tak můžete na lidech kolem sebe pozorovat, že mají ve svém životě nějaký problém.

Kromě doporučených pomůcek, které zakoupíte v obchodech Notino, doporučujeme také pokusit se vyhýbat stresovým situacím, hodně odpočívat a dodržovat zdravý životní styl. Ne vždy je to ale samozřejmě možné.

Proto své pleti dopřejte tu nejlepší péči a nedejte na sobě znát, že vás něco trápí. A pokud ulevíte svému obličeji, uvidíte, že časem se budete celkově cítit svěží a více uvolnění. Chce to jenom nebát se nových věcí.

Autor: redakce


Související články