Za dvojitou bradu nemůže vždy obezita. Dá se s ní navíc bojovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Brada dvojita
Zdroj: Shutterstock

Celá řada lidí má problém s tím, že má takzvaně dvojitou bradu, odborně spíše podbradek. Na fotkách se sice snaží rukama či šátkem kolem krku pravdu skrývat, ale naživo už se jim to jen tak nepodaří. Bojujete s dvojitou bradou i vy? A víte, co ji způsobuje?

Mnoho z nás si myslí, že za dvojitou bradu může obezita. A je pravda, že pokud má někdo problémy s nadváhou, velmi pravděpodobně se u něho podbradek objeví. Není to ale jediný důvod.

Příčin může být hned několik, s mnoha z nich se ale dá bojovat a alespoň nějakým způsobem bradu zamaskovat nebo zmírnit to, jak velká vypadá. Tohle jsou ty nejčastější příčiny dvojité brady.

Nadváha

Ačkoli není nadváha jediným důvodem, proč se vám tvoří dvojitá brada, je to jeden z těch nejznámějších a pravděpodobně i nejčastějších. Strava bohatá na nezdravé tuky tělu samozřejmě neprospívá.

Tuky se začnou usazovat i kolem čelistí a krku, kde potom vytvoří druhou bradu, která člověku může způsobit i vážné zdravotní problémy.

Genetika

Pokud někdo ve vaší rodině dvojitou bradu měl, je velmi pravděpodobné, že se to stane i vám. A přitom můžete být hubení jako tyčky, ale i tak se vám zkrátka tuk začne kolem čelistí usazovat. Proč?

Tuk potřebuje každé tělo. I když je ho málo, vždy se někde usadí. A jsou to právě genetické predispozice, které určují, v jakých částech těla se budou tyto látky držet nejvíce.

Stárnutí

S přibývajícími lety se člověk mění. Přibývají vrásky, kůže se povoluje a rozložení tuků se mění. Proto se lidé obvykle bojí také toho, že se jim začne dělat dvojitá brada, která je jedním z příznaků stárnoucího těla.

Hrbení těla

Pokud máte tendenci se hrbit a dívat se spíše pod sebe než před sebe, má to velký vliv nejen na vaše záda, která budou časem trpět, ale také na to, kde se vám usazují tuky. Ty totiž právě na základě vašeho nejčastějšího postoje mění místo.

Může se tak stát, že jen proto, že jste nesmělý člověk, který se lidem moc nedívá do očí, nebo protože při chůzi neustále zíráte do telefonu, vám naroste na krku druhá brada, i když je vaše tělo třeba jinak hubené.

Jak s dvojitou bradou bojovat?

Kromě toho, že se budete oblékat tak, aby vám spodní část obličeje zakrýval vysoký límec, a na fotkách si budete chránit obličej rukama, se dá s dvojitou bradou bojovat i účinněji. Zklameme vás ale: Nikdy se jí nezbavíte úplně.

Zvláště pokud je dvojitá brada zapříčiněna genetikou, dá se její vzhled sice zjemnit, ale nikdy ji zcela neodstraníte. Existuje však celá řada cviků a masáží, které při každodenním provádění mohou leccos změnit.

Každý jsme zkrátka nějaký a dvojitá brada by dnes už neměla být brána jako ostuda. Zvláště teď, když už víte, že nejde jen o problém spojený s obezitou, se přestaňte stydět a ukažte světu svou krásnou tvář.

Zdroj: thelist.com, healthline.com, orchidiamedicalgroup.co
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články