Komerční sděleníKrásaŽivotní styl

V pochmurném období je voňavá relaxace důležitější než kdy jindy

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zena vana
zena vana

V dnešní uspěchané době je velmi důležité umět se zastavit a udělat si čas na sebe. Odbourávání stresu patří mezi dovednosti, které si ne každý osvojil. Přitom toho můžete docílit hned několika dostupnými a velmi příjemnými způsoby.

Znovu si získává oblibu jóga a meditace. Právě tyto dva způsoby relaxace je možné propojit v jeden příjemný zážitek, u kterého uvolníte tělo i mysl.

Zacvičte si jógu a zapalte voňavou svíčku

Kvůli józe nemusíte chodit do specializovaných studií, ale můžete si ji zacvičit i doma.

Taková jin jóga je ideální pro začátečníky, kteří se necítí na složité cviky, ale chtějí se příjemně protáhnout a uvolnit.

Když si k ní pustíte ještě relaxační či meditační hudbu, můžete si být jistí, že vám bude hned lépe.

Nezapomeňte na správné dýchání a oprostěte se od vtíravých myšlenek, které vám vyvstanou na mysli. V tuto chvíli na ně není prostor, proto je s povděkem pošlete dál.

Zdroj: 123RF.COM

Neváhejte a každý den si najděte chvilku, kdy si si zacvičíte na podložce a zapálíte si k tomu nějakou voňavou svíčku s přírodním složením.

Udělejte si z relaxační koupele a péče o tělo váš osobní rituál

Po józe si dopřejte sprchu, při níž budete svou pokožku a své smysly hýčkat hydratačním sprchovým gelem či olejem v parfemaci, která vám bude příjemná.

Samozřejmě si můžete napustit vanu, do níž přidáte pár kapek esenciálního oleje či trochu koupelové soli.

Nezapomeňte i na kroky v péči o tělo, které normálně ve spěchu opomíjíte. Na vlasy aplikujte výživnou masku a dopřejte si peeling pokožky. Po sprše či koupeli si nezapomeňte pokožku namazat.

Dbejte na to, aby přípravky vámi používané byly jen té nejvyšší kvality. Olivový olej, bambucké máslo, esenciální oleje a sůl z Mrtvého moře jsou složky, které by ve vaší kosmetické rutině měly být zastoupeny.

Velký výběr přírodní kosmetiky pro váš relaxační rituál, jež se pyšní právě těmito ingrediencemi, se vyznačuje prověřená značka Sabon, jejíž produkty najdete na Sabon.cz.

Díky ní si můžete udělat kosmetický salón u vás doma, a zpříjemnit si tak nejen pochmurné podzimní a zimní večery. Navíc je vhodná i jako dárek pod stromeček pro ty, na nichž vám záleží.

Smích můžete praktikovat denně

Kromě voňavého rituálu, během nějž si najdete chvilku jen sami na sebe, existují i techniky, které můžete praktikovat každý den bez omezení.

Usmívejte se, netrapte se věcmi, které již nemůžete změnit, choďte na procházky a snažte se myslet pozitivně.

Uvidíte, že stres brzy nebude mít šanci. Kouzlo tkví v nastavení mysli a pozastavení se, k čemuž můžete dospět jen vy sami.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články