SOS! Suchá pleť!

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zena plet
Zena plet

Dostala jste suchou pleť do vínku od matky přírody? Když se k téhle genetické výbavě přidá pár měsíců v přetopeném interiéru nebo klimatizované kanceláři, není divu, že pociťujete diskomfort.


Mít suchou pleť znamená v mládí výhodu, protože většinou nemá sklony k tvorbě akné. Jenže s přibývajícími roky může být čím dál citlivější. Nevytváří se v ní dostatek kožního mazu, který zadržuje vlhkost, kůže se postupně ztenčuje, ztrácí pružnost, bývá zarudlá a začínají se na ní tvořit šupinky. Můžete cítit nepříjemné pnutí až svědění. Taková pleť potřebuje zvýšenou pozornost, jinak riskujete, že vám budu vrásky přibývat rychleji než vašim vrstevnicím.

Dopřejte své pleti dostatečnou dávku vláhy ráno i večer. Na čistou pokožku naneste hydratační sérum, ideálně s kyselinou hyaluronovou, která vyniká mimořádnou schopností zadržovat vodu, a dejte jí trochu času, aby mohla vstřebat všechnu životodárnou vláhu a teprve potom ji ošetřete krémem.

Zdroj: Archiv firem

Séra

  1. Intenzivní sérum kyseliny hyaluronové, Smyssly, 1020 Kč
  2. Vyplňující péče proti vráskám s kyselinou hyaluronovou, Avon, 700 Kč
  3. Vysoce účinné bio sérum s anti-age složkami, Hyaluron N-medical, 2400 Kč

Zdroj: Archiv firem

Krémy

  1. Pleťový krém pro každodenní péči o suchou, zarudlou a svědící pleť, AtopiControl, Eucerin, 385 Kč
  2. Hydratační krém s bio aloe vera a kokosovou vodou, Love Nature, Oriflame, 199 Kč
  3. Denní hydratační krém s bio meruňkovým olejem, Syncare, 372 Kč

Vysušování pleti mohou mít na svědomí i nešetrné očistné rituály. Nemyjte si obličej horkou vodu ani mýdlem. Používejte jemné přípravky, které nenarušují lipidovou vrstvu. „Spíše než klasické mýdlo, které vysušuje, používejte mycí přípravky na bázi olejů. Ty na pokožce vytvoří ochranný film, který v pleti udrží vodu. Vhodné oleje jsou například mandlové, jojobové nebo avokádové“, doporučuje dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology.

Zdroj: Archiv firem

  1. Hydratační čisticí pleťový olej, Nivea, 180 Kč

Věnujte dostatečnou péči odličování, protože pouze kvalitně vyčištěná pleť dokáže lépe absorbovat hydratační složky, které jí dodáte prostřednictvím séra, krému nebo jiného pečujícího přípravku.

Zdroj: Archiv firem

  1. Odličovací voda pro žíznivou a suchou pleť se schopností hloubkově hydratovat a posilovat pokožku, Kouzelná studánka, Havlíkova apotéka, 269 Kč

Rada na závěr:

Množství hydratace v kůži je závislé na množství vody, které jí tělo může poskytnout, potažmo na množství tekutin, které během dne vypijete. Jinými slovy, dodržování pitného režimu jde ruku v ruce s vaším půvabem!

Autor: Alena Kaslová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články