Poradíme vám, jak správně vybrat sluneční brýle, které budou slušet vašemu tvaru obličeje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena slunecni bryle
Zdroj: Shutterstock

K létu (a nejen k němu) sluneční brýle neodmyslitelně patří. Někteří lidé bez nich nedokážou vůbec fungovat ani nic vidět. Jsou módním doplňkem, který může dodat vašemu outfitu zcela jinou dimenzi a nadčasovost. Pokud tvar slunečních brýlí zvolíte správně, zaujmete každého na první pohled a dáte všem pocit, že jste luxusní a stylová žena. Jak tedy vybrat správně a které vám budou nejvíc slušet?

Na co při výběru myslet

Teď bez ohledu na tvar vašeho obličeje. Při výběru nových brýlí byste měli myslet na základní pravidla, kterými se musíte řídit. Horní linie obroučků by měly kopírovat linii obočí.

Dále také záleží na barvě vlasů a velikosti vašeho obličeje. Pokud máte drobný obličejík, na velké „mouchy“ rozhodně zapomeňte.

Brýle také vybírejte s ohledem na svůj styl. Pokud nosíte jednoduché oblečení, nějaké extravagantní kousky přenechte někomu, na kom nebudou působit jako pěst na oko.

Hranatý obličej

Pokud máte hranatý obličej, což znamená vystouplé lícní kosti a širokou a vystouplou bradu, doporučujeme brýle s oválnými či asymetrickými obroučkami.

Tím tvary vaší tváře rozbijete a budete působit jemněji. Jak vy, tak váš obličej.

Kulatý obličej

Ten, kdo má kulatý obličej, mívá plnější tváře a zaoblené rysy. Vyberte proto brýle s hranatým tvarem, protože ty vaše proporce dokonale vyrovnají.

Zvolit můžete taky jemné brýle bez obrouček. Rozhodně zapomeňte na velké, kulaté a široké obroučky. Ty by vám obličej ještě více zakulatily.

Oválný obličej

Oválný tvar obličeje je v tomto ohledu výhra. Může si totiž dovolit jakékoliv sluneční brýle jakýchkoliv tvarů. Můžete tedy popustit uzdu své fantazii. Ovšem pokud chcete v brýlích vypadat naprosto skvostně, sáhněte po těch „kočičích“. Ty z vás udělají kočku.

Srdcovitý obličej

Obličej ve tvaru srdce se vyznačuje široký čelem a úzkou bradou. Pro tyto ženy jsou vhodnou volbou brýle s oválnými nebo kulatými obroučkami. Určitě se vyhněte atypickým tvarům, protože ty by na vaší tváři mohly vypadat nepřirozeně.

Zdroj: All about vision

Autor: Klára Kovalčíková


Související články