Obličejová jóga: Prospívá, nebo ubližuje?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Oblicejova joga
Zdroj: Shutterstock

Už jste někdy zaslechli pojem obličejová jóga? V posledních letech je stále oblíbenější a zajímá se o ni mnohem více lidí než před lety. Obličejová jóga má pozitivní vliv na pleť. Tu omlazuje a chová se podobně jako lifting, akorát bez nutnosti „lehnout si pod kudlu“.

Opravdu je obličejová jóga prospěšná? Nebo je to jen hit, který sice hýbe světem, ale ve skutečnosti vám nemá co nabídnout?

O co jde?

V rámci obličejové jógy se ideálně každý den provádí speciální cviky, které mají udržet obličej ve formě. Cílí přímo na oblasti, které jsou ochablé.

Díky pravidelnému cvičení dochází k pozvednutí těchto oblastí, obličejová jóga má pozitivní vliv i na krevní oběh. Pleť je po cvičení příjemně prokrvená, získává růžový nádech a mizí napětí ve tváři.

V čem spočívá to tajemství?

Cílem obličejové jógy je zvýšit přísun kyslíku a krve do pokožky. Díky tomu se zlepší životnost buněk. Pleť je pak díky cvičení zářivá a působí svěžím dojmem, celkově vypadá mladistvější.

Po pravidelném cvičení, kterému se budete věnovat alespoň 12 týdnů, pocítíte zlepšení plnosti horní a dolní tváře.

„Svaly v obličeji jsou jako kterékoliv jiné svaly na těle. Pokud je budete pravidelně procvičovat, stačí třeba i 3 × 5 minut denně, uvidíte výsledky,“  uvedla pro Bety Zuzana Klingrová, lektorka jógy, autorka knih o józe a programová ředitelka Resortu Svatá Kateřina.

Má obličejová jóga nějaká rizika?

Možná jste zaznamenali, že zájem o obličejovou jógu v posledních letech stoupá. Může za to touha žen vypadat mladistvě co možná nejdéle. A ideálně bez zákroku odborníků.

O obličejové józe se proto často mluví jen v pozitivním slova smyslu.

Má však i nějaká rizika?

Je potřeba si uvědomit, že jen na obličejové józe vzhled pokožky postavený není. Velký vliv má i genetika, stravování nebo pitný režim. Cviky je navíc potřeba provádět správně.

Nesprávné provádění jednotlivých cviků totiž může známky stárnutí pleti urychlit. Také je zde určité riziko, že dojde k prohloubení jemných vrásek a linek.

Zkuste to a uvidíte

Láká vás obličejová jóga? Pak to určitě minimálně zkuste. Na internetu najdete nespočet videí a návodů, jak správně na to. Doporučujeme vyhledávat někoho, kdo tomu rozumí.

Také je na místě si o tématu nejdříve něco zjistit a pak informace převádět do praxe. Uvidíte, zda vám cvičení bude vyhovovat.

Zdroj: bety.cz, nbcnews.com, healthline.com
Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články