Komerční sděleníKrásaŽivotní styl

Několik faktů, jež o vlasech možná neznáte

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vlasy
Zdroj: Khrystyna Sun / Shutterstock.com

Mít krásné vlasy by chtěl snad každý člověk. je úplně jedno, zdali jste žena nebo muž. Ne vždy se to daří. Vlasy jsou bezesporu opředeny mnohými mýty, polopravdami a tajemstvími. Určitě není od věci o nich vědět co možná nejvíce informací. My se proto v následujících řádcích zaměříme na fakta, která nejsou až tak známá. Málo jich určitě není, o čem se ostatně přesvědčíte při čtení následujících řádků.


Máme až 100 000 vlasů

Přesně toto množství vlasů v průměru na hlavě máme. Počítat je pochopitelně třeba s tím, že každý máme poněkud odlišné množství vlas. Každý z vlasů vyrůstá z vlasového folikulu. ten je propojený s tělem prostřednictvím cév. Je to ostatně právě vlasový folikul, který přímo zodpovídá za kvalitu vlasů jako takových. Vždyť z něj jsou vlasy vyživovány. Jak dlouho vlastně takový vlas roste? Poměrně úctyhodné tři roky. Málo to bezesporu není. Cyklus se může opakovat klidně i dvanáctkrát. Ideální je folikuly podpořit. Vsadit můžete třeba na keratin na vlasy.

Vlasy vypadávají v různých intervalech

Jen těžko by se vám mohlo stát, že vlasy kompletně vypadají samy všechny naráz. Vlasový cyklus se totiž u každého vlasu poněkud liší. Postupně tak vypadávají jeden za druhým. Zdravému člověku klidně za den vypadne i několik desítek vlasů. Nemusíte se tak bát, že by takovéto průměrné vypadávání vlasů bylo něčím nepřirozeným. Pokud už ovšem zachytíte na hřebínku každý den chuchvalec, měli byste se mít na pozoru. V tomto případě se může jednat o problém.

Kvalita vlasů závisí na několika faktorech

Jak kvalitní vlasy máte, je do značné míry závislé na vašem psychickém a fyzickém stavu. Mnohdy poznáme, že nejsme úplně v pořádku právě na nadměrném vypadávání vlasů. Určitě je třeba také dodržovat zásady zdravého stravování a pitný režim. Čím více tekutin za den přijmete, tím pochopitelně lépe. Zapomenout nelze ani na dostatek spánku, optimálních je cca 8 hodin denně. Sem tam dobře poslouží také kvalitní maska na vlasy.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články