Nehtová bohyně: S těmito tipy okouzlí vaše ruce úplně každého

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nehty
Zdroj: Shutterstock

Každá žena chce být krásná. Nejde ale jen o to se hezky obléknout a učesat. Nebo použít vhodný make-up. Mnoho žen si zakládá také na tom, aby vypadaly dobře jejich ruce, především pak nehty, kterými mohou ukázat světu svou kreativitu a pečlivost, kterou jim věnují.

Pokud se připravujete na důležitou zkoušku, pracovní pohovor, nebo třeba na ples, berte v potaz, že ani vaše ruce se nevyhnou pozornosti. A pokud o nehty pravidelně nepečujete, rozhodně nepomůže, že si je jednou nalakujete.

Je třeba jim věnovat pozornost pravidelně a starat se o to, aby vaše nehty dobře vypadaly i bez laku. Teprve potom si můžete dovolit je vylepšovat barvami a zdobením. Ačkoli pokud se o nehty staráte poctivě, není ani žádný lak potřeba, abyste zaujali každého muže v okolí na první pohled.

Tvar nehtu

Jako první je třeba zvolit si, jaký tvar nehtu se vám líbí. Na výběr je tvar kulatý, trojúhelníkový, hranatý nebo takzvaně mandlový. Podle své preference si nehty zastřihněte nůžtičkami na manikúru, použít můžete také speciální kleštičky.

Pak pilníkem zarovnejte nehty tak, aby nikde nic nepřečnívalo a nezachytávaly se vám za oblečení nebo povrch, po kterém s nimi přejedete. Nakonec pomocí pomerančového dřívka zastrkejte kůžičku nehtu za jeho okraj.

Kdyby vás tento krok bolel, můžete ji sestřihnout kleštičkami. Využít se dají také speciální balzámy na nehty, které by po několika minutách působení měly kůži zjemnit a předcházet bolestivosti při manipulaci s ní.

Stop drsným pilníkům

Dalším krokem je nehty zapilovat. Nejde jen o jejich okraje, které jste si upravili již v předchozím kroku, ale i o povrch celého nehtu. K tomu slouží speciální jemné pilníky, které vám nehet vyčistí do hladka a připraví ho pro lakování.

Nikdy nepoužívejte drsné pilníky, které se dají koupit v drogeriích. Možná by vás mohla svést nižší cena, kvalitou těchto produktů ale docílíte maximálně toho, že si nehet zničíte a bude dlouho trvat, než se opět zregeneruje.

Lakujte ve vrstvách

Před lakováním nehet ošetřete speciálními vodičkami, které se za tímto účelem prodávají. Po tomto kroku můžete začít s lakováním. Nejprve se dobře zamyslete nad tím, jaká barva k vám sedí a co budete mít pro danou příležitost na sobě. Některé laky se hodí ke všemu, ale jiné je dobré sladit s oblečením.

Lakovat začněte zhruba 2 milimetry od kořínku nehtu. Štěteček dobře otřete, je potřeba nanášet pouze tenkou vrstvu, aby se na nehtu netvořily hrudky ani kapičky. Poté, co lak zaschne, udělejte druhou a popřípadě i třetí vrstvu.

Zdobení a průhledný lak

Jakmile lak na nehtech zaschne, mnoho žen si myslí, že má hotovo. Někdy je ale vhodné doplnit nehty zdobením například třpytkami nebo kamínky. Doporučujeme nepoužívat zdobení na všechny nehty, ale jen na pár z nich, aby výsledek nevypadal příliš kýčovitě.

Nakonec přetřete nehty ještě lakem průhledným, který ochrání nejen nehet samotný, ale i zdobení na něm, které bude díky této péči zachováno mnohem delší dobu a nemusíte se bát, že by se vám nehty za pár dní zničily.

Pak už zbývá jen myslet na to, že nejen nehty jsou součástí vašich rukou. Používejte hydratační krémy a chraňte své ruce před slunečním zářením pomocí opalovacích krémů. S touto péčí je můžete kdykoli vystavovat na desce stolu a užívat si, jak vás každý obdivuje.

Zdroj: magazin.biooo.cz, evelio.cz, moda.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články