Na co byste si měli dát pozor, pokud si doma barvíte vlasy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Barveni vlasu
Zdroj: Shutterstock

Kdo z vás si už alespoň jednou barvil vlasy doma? Kdybyste se zeptali kadeřníků, asi by nad takovým počínáním jen zoufale spráskli ruce. Profesionálové by vám totiž nikdy nedoporučili, abyste se do barvení vlasů pouštěli doma na vlastní triko.


Jenže znáte to, někdy to prostě jinak nejde. Nemáte čas zajít si ke kadeřníkovi, jindy se vám nechce utrácet za pár hodin strávených v kadeřnickém křesle nemalé peníze. Ať už vás k domácímu barvení vede cokoli, měli byste vědět, jak správně na to.

Dejte si pozor na chyby, které mohou napáchat velké škody

Na jakou stranu barikády se stavíte? Je pro vás domácí barvení vlasů rutinou, kterou provádíte několikrát do roka, nebo by vás nikdy nenapadlo obarvit si vlasy svépomocí?

Pokud si vlasy barvíte pravidelně, nebo je to pro vás opravdu jen nouzové řešení, vyvarujte se těchto chyb, které mohou napáchat velké škody. Když už nic jiného, mohu pokazit výsledný efekt nebo uškodit kvalitě vašich vlasů.

Šetříte na barvě

Když zajdete do drogerie a postavíte se před regál s barvami na vlasy, budete až zaskočeni, kolik možností je dneska na výběr. Barvy se liší nejen značkou či cenou, ale také kvalitou. A právě na té se nevyplatí šetřit. Nejčastější chybou je to, že ve snaze ušetřit sáhnete po nekvalitní, často cenově nejdostupnější alternativě.

Pokud ale chcete, aby vaše vlasy vypadaly dobře, nestrádaly na kvalitě nebo se nestalo, že někde barva chytne tak a na jiném místě zase jinak, určitě nepodceňujte kvalitu a vybírejte takové barvy, které vám kvalitu dokážou zaručit.

Nepostupujete podle návodu

Kdekdo by řekl, že na barvení vlasů vůbec nic není. Proč se tedy zdržovat nějakým nudným návodem, když předem dobře víte, co máte dělat?

Věnovat před barvením pár minut přečtení návodu, který je součástí každé barvy na vlasy přímo od výrobce, a následně ho dodržet, to by pro vás měla být samozřejmost, pokud se chcete pouštět do domácího barvení vlasů. Většina z nás to ale nedělá a následně se divíme, když se barvení nepovede tak úplně podle našich představ.

Aplikujete barvu do celé délky vlasů

Další poměrně častou chybou je barvení vlasů po celé jejich délce. Výjimkou je, když si vlasy barvíte úplně poprvé. Při každém dalším barvení byste ale měli barvit primárně pouze odrosty.

Barvu proto dejte nejdříve na ně a do délky vlasů ji vetřete až ve chvíli, kdy začnete vymývat a naředíte ji vodou.
Flákáte vymývání barvy

Chybovat se dá dokonce i při vymývání barvy, kterou jste si na vlasy nanesli. Stejně tak, jako musíte barvě nechat dostatek času na její působení, byste pak měli věnovat dostatek času i jejímu důkladnému vymytí.

Z vlasů by vám měla téct čistá, nezabarvená voda. Dokud je barva byť jen trochu barevná, barvu jste doposud pořádně nevypláchli.

Zdroj: marieclaire.co.uk, glamour.com
Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články