Jak dlouho schne lak na nehty? Manikérka celebrit prozradila, jak tento proces urychlit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Manikura
Zdroj: Shutterstock

Pokud si rádi dopřáváte péči v kosmetických salonech, tak musíte jásat, protože se pomalu rozvolňují opatření, která bránila jejich otevření. Velké množství lidí se však kvůli pandemii naučilo dělat kosmetické rituály samo.

Nová manikúra by měla být tím, co vám přináší radost, ale všichni víme, že pocit, který přichází s podceněním doby schnutí laku a náhodným zničením nově nalakovaných nehtů, je doopravdy k naštvání.

Mějte na paměti, že doba schnutí se liší

Manikérka celebrit Mimi D říká, že doba schnutí závisí na mnoha faktorech. Například na tom, kolik vrstev nanesete, jak je každá vrstva silná a jaký typ laku si vyberete. Pokud vezmete v úvahu všechny tyto aspekty, říká, že můžete očekávat, že doba schnutí bude trvat od pěti minut do hodiny.

Pokud nemáte celou hodinu na to, abyste počkali, než lak uschne, počkejte alespoň dvacet minut, než budete ruce používat. Tato metoda není spolehlivá, ale bude minimalizovat jakoukoli šanci na smazání čerstvého laku.

Dobu sušení můžete zkrátit

Existuje několik způsobů, jak urychlit dobu sušení. Pokud si lakujete vlastní nehty, je nejlepší počkat dvě minuty mezi každým nánosem a lakovat si nehty, zatímco například sledujete vaši oblíbenou televizní show.

Místo dvou tlustých vrstev je dobré aplikovat tři tenčí vrstvy, které schnou mnohem rychleji. Dále je pak důležité vybrat lak na nehty, který skvěle kryje i po prvním nátěru. V obchodech naleznete rychleschnoucí laky, které vám pomohou s urychlením doby schnutí.

TIP pro Vás: Podívejte se na tuto velkou recenzi, ve které se dozvíte, jaký lak na nehty vydží nejdéle. Navíc si na webu můžete porovnat i jejich ceny.

Mezi další tipy na sušení nehtů patří použití elektrického fénu. Použití fénu může doopravdy zrychlit tento proces, musíte však dávat pozor na to, aby se na vašich nehtech nevytvořily vzduchové bubliny.

Velké množství lidí také doporučuje dát čerstvě nalakované nehty pod studenou tekoucí vodu. Tento krok je však dobré přeskočit. „Nedoporučuji studenou vodu, protože je zde velká šance, že se vám lak rozmaže a spodní vrstvy zůstanou stále mokré,“ říká Mimi.

Specialistka také dodává, že byste měli před nanesením laku použít základní neprůhledný lak, který udrží vaši manikúru déle v dobrém stavu. Vaše nehty jsou váš klenot, proto o ně pečujte co nejlépe.

Zdroj: Martha Stewart

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články