Dvojitá brada netrápí jen baculky. Dá se s ní bojovat několika způsoby

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dvojita brada
Zdroj: Shutterstock

Problém dvojité brady trápí v posledních letech čím dál více lidí. Je to spojeno především s životním stylem a s faktem, že na světě je stále více a více obézních osob. Jenomže zatímco u baculatých lidí je dvojitá brada poměrně běžným jevem, mnoho lidí nemá ani tušení, že trápí i celou řadu hubených.

„Proč mám dvojitou bradu, i když jsem hubená?“ To je dotaz, který lékaře trápí stále častěji. Pravda je, že jde ve velké části případů o genetiku, se kterou zkrátka člověk nic neudělá. Zkrátka se mu druhá brada během života vytvoří.

Jak v případě genetiky, tak i v případě dvojité brady spojené s nadváhou se dá něco dělat. Existují tipy a triky, jak se dvojité brady zbavit, nebo ji alespoň co nejlépe zamaskovat. Prozradíme vám, jaké to jsou.

Poraďte se s odborníkem

Dvojitá brada, nebo také takzvaný podbradek, vzniká mnohdy z příčin problémů se štítnou žlázou. Tyto komplikace doprovází lidi s nadváhou, pokud se u vás ale vyskytují i bez ní a nejste si vědomi toho, že by v rodině někdo podbradek měl, poraďte se s lékařem.

Ten vám dokáže říci, zda nemáte nějaký zdravotní problém, který by se dal řešit léky, nebo zda jde pouze o něco, co je pro vás zkrátka přirozené a nemá to s vaším zdravotním stavem nic společného.

V lékárně existuje celá řada přípravků, které vás dvojité brady mohou zbavit. Ovšem není to tak snadné, jak to zní. Tyto léky totiž neodbourávají podbradek, ale nemoci, kvůli kterým vznikl. Obvykle je tak možné si je koupit pouze na předpis lékaře.

Pravidelné cviky a masáže

Dvojitá brada může vznikat výjimečně i kvůli špatnému držení těla, například při některých sportech nebo práci u počítače. Ať už vás trápí kvůli obezitě, nebo z tohoto důvodu, existují cviky, které mohou její viditelnost zmírnit. A nejsou nijak složité.

V první řadě vyzkoušejte několikrát denně nahlas vyslovovat střídavě písmena O a X. Snažte se výrazně artikulovat, postavte se před zrcadlo a sledujte pohyb vašeho obličeje. Uvidíte, jak se vaše brada hýbe a tvaruje. Pak vyslovujte široké É a koutky úst u toho roztáhněte co nejvíce do stran.

Následně přitlačte jazyk na spodní patro. To opakujte několikrát a zvyšujte intenzitu tlaku i dobu trvání cviku. V neposlední řadě pomohou široké obloučky hlavou směrem ke krku doprava i doleva.

Nakonec několikrát za sebou prudce vysuňte spodní čelist dopředu a povolte. Pokud chcete cítit, jak vaše svaly pracují, a ujistit se, že cviky fungují, přidržte si ruku pod bradou. To je ale kvůli napětí a tepu někomu nepříjemné, je to tedy jen na vás.

Plastické odstranění dvojité brady

Poslední možností, jak se zbavit dvojité brady, je plastická operace. Někteří z nás zkrátka chtějí být krásní, a pokud jim pomocí cviků podbradek nezmizí, přistoupí k této drastické možnosti.

Doporučujeme zvážit, zda chcete investovat peníze a několik dní bolestí a problémů, které později nastanou. V mnohých případech se vám i lékaři budou snažit vaši volbu rozmluvit. Tak to ale konec konců bývá u spousty plastik.

Pokud to není ze zdravotních důvodů nutné, je podle mnohých stále lepší do těla zbytečně nezasahovat. Je ovšem každého věc, jak chce vypadat a co tomu obětuje, takže nakonec tu i tato možnost stále je.

Zdroj: socoplasticsurgery.com, YouTube, premierdermatologypartners.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články