Dnes už bizarní věci, které přišly mužům na ženách atraktivní před 50 lety

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Twiggy
Zdroj: Profimedia

Ženy, které dříve připadaly mužům atraktivní, by dnes pravděpodobně na ulici měly také jejich pozornost. Ale spíše z opačného důvodu. Doba se změnila a s ní i vzhled většiny z nás. Trendy se mění. To, co se dříve mužům zdálo na ženách sexy, vás dnes možná překvapí.

Například nezaměstnaná žena, která ještě ke všemu vysedávala nejraději někde s cigaretou v ruce, to byl pro muže před 50 lety prototyp dokonalosti. Vzhledově si pánové vybírali spíše ženy s dlouhými rovnými vlasy, které chodily do společnosti bez podprsenky nebo se snažily napodobit svým stylem oblékání pánskou část obyvatelstva.

Existovaly tři typické věci, které mužům přišly na ženách atraktivní, a dnes nám to zní jako naprostá komedie. Pánové, jak moc se dnes liší váš vkus od vkusu vašeho dědečka? Podívejte se sami.

Světlá pleť

V šedesátých letech minulého století na mnoha místech ve světě panoval rasismus. I když někde to nebylo tak závažné, vliv to mělo na všechny muže a na jejich tendenci ostatní soudit.

Proto muži pokukovali spíše po světlejších ženách. Říkáte si, že dnes je sice v módě opalování, ale i tak se někomu líbí spíše světlejší ženy? To je sice pravda, dříve ale muži pokukovali po opravdu těch nejsvětlejších.

A i když se i dnes najdou muži s tímto vkusem, rozhodně se nedá říci, že by světlá pleť byla známkou dokonalosti nebo atraktivnosti. Naopak se většina z nás snaží předvést své opálení a zaujmout díky tmavší pleti.

Ploché hrudníky i zadky

Všechno to začalo tím, že se ženy snažily být hubené, protože dívky se štíhlým pasem lákaly muže nejvíce. Jenomže se změnou postavy docházelo také ke zmenšení prsou. A světe, div se, ploché dívky se mužům líbily, a staly se dokonce symbolem krásy.

Stejně tak i ženy s plochými a rovnými zadky byly v kurzu. Souvisí to i s tím, že se mužům líbily spíše ženy sportovněji založené, které díky aktivitám, kterým se věnovaly, měly tyto více méně chlapecké postavy.

Podle mnohých se ale ženy snažily svými postavami více než o zalíbení se mužům o to, aby prokázaly, že jsou si s nimi rovnoprávné. Kdo ví, možná tak některé z nich přitahovala spíše jejich touha po uznání a vysoké sebevědomí.

Líčení nohou

Ačkoli ženy chtěly být mužům rovny, uvědomovaly si, že můžou nabídnout něco ze své ženskosti. Když se rozmohl trend minisukní, muži lačně pokukovali po ženských nohou a snažili se zahlédnout jejich kalhotky, kdykoli zafoukal vítr.

Aby se drsné pohlaví nesoustředilo jenom na zadek a spodní prádlo, začaly si některé ženy takzvaně líčit nohy. Například řasenkou nebo tmavou rtěnkou si některé ženy kreslily na nohy obrazce, jiné si je pudrovaly, aby docílily světlejšího dojmu kůže.

Někdy se dokonce objevily i takové ženy, které si nakreslily make-upem celou punčochu a muži na první pohled ani nepoznali, že nejde o skutečnou součást oblečení. Každopádně šlo o něco, co tehdy pány přitahovalo.

K dalším rysům dokonalosti tehdy patřilo ještě to, když byla žena ve společnosti muže střízlivá, když pracovala na nějaké podřadné pozici nebo když se svým vzhledem snažila působit jako téměř nezletile vypadající dívka, a to i přesto, že jí bylo kolem třiceti. V dnešní době už by pravděpodobně jen málokterá z těchto vlastností muže přitahovala.

Zdroj: herbeauty.co, flipboard.com, thelist.com
Autor. Šárka Cvrkalová


Související články