Chyby, které děláte při mytí vlasů: Díky těmto tipům vám barva vydrží déle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pece o vlasy
Zdroj: Shutterstock

Barvení vlasů dnes není nic neobvyklého. Nikdo z nás si nemůže být jistý, že lidé, které potkáváme na ulici, mají na hlavě svou přirozenou barvu. Móda je důležitá, a proto se snažíme vypadat podle našich představ.

Jenže většina z nás po barvení vlasů velmi často podceňuje některé základní kroky, které je třeba udělat, aby barva na hlavě vydržela co nejdéle. Po pár týdnech se barvíme znovu a tím se vlasy ničí.

Proto se slavný kadeřník v médiích podělil o několik tipů, díky kterým by měla barva na vlasech zůstat déle. Většina z nich není nijak náročná, ale výsledek bude stát za to. Vyzkoušejte sami.

Používejte přírodní šampony

Kadeřník Rob Czlapka před nedávnem zveřejnil několik rad, díky kterým je velmi snadné zachovat si krásnou a lesklou barvu na vlasech déle. Podle jeho slov existuje mnoho šamponů na barvené vlasy, důležitější ale je myslet na to, aby šlo o přípravky přírodní.

„Chemikálie obsažené v šamponech na barvené vlasy mohou z vaší pokožky smývat lipidy, které sama vytváří. Stejně tak ničí i barvu, která na vlasech je. Ve skutečnosti tak moc na barvené vlasy nejsou,“ říká Czlapka.

„Přírodní šampony nemohou nikdy ničemu ani nikomu ublížit. Ať už si vlasy barvíte, nebo ne, je vhodné používat takové šampony a kondicionéry, které mají vyloženě přírodní složení.“

Kadeřník doporučuje, aby si člověk kupoval šampony raději v lékárnách, kde jsou sice dražší, ale vždy máte jistotu, že vám s vlasy nic špatného neudělají. On sám si prý v drogeriích šampon ani kondicionér nekoupil už dlouhé roky.

Vlasy foukejte jedině studeným vzduchem

Poté, co si barvené vlasy umyjete, je vždy dobré je vysušit fénem. Budou pak příjemné, nadýchané a nezničí se vám. Ovšem dejte si pozor na teplý vzduch. Ten totiž pokožku hlavy ničí a stejně tak i barvu na vlasech.

Pokud je vám studený vzduch z fénu nepříjemný, raději si zvykejte. Je to možná nepříjemné, ale pro vaše barvené vlasy je to to nejlepší, co jim můžete dát.

Stejně tak si odpusťte při samotném mytí vlasů používat příliš teplou vodu. Dejte si raději vlažnou, nebo až téměř studenou sprchu, která nemůže barvě na vašich vlasech nijak ublížit.

Až o několik týdnů déle

Díky těmto dvěma snadným tipům podle Roba Czlapky docílíte toho, že bude vaše barva na vlasech lesklejší a jasnější, a navíc vám vydrží opravdu dlouho.

Mnohé studie varují, že pokud si budete barvit vlasy příliš často, docílíte pouze toho, že si je zničíte a v brzkém věku dojde k jejich vypadávání. Nehledě na to, jak kvalitní barvy použijete.

Lidé, kteří mají problémy s ekzémy nebo trpí na lupy, by si vlasy neměli barvit vůbec. Většina lidí to ale podle průzkumů příliš neřeší, což rozhodně není dobře.

Zdroj: mirror.co.uk, glamot.cz, blog.notino.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články