Chcete mít krásně ploché bříško? Poradíme, jak toho docílit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ploche brisko
Zdroj: Shutterstock

Dokonalá postava s plochým bříškem je snem mnoha žen i mužů po celém světě. Dokopat se ke zdravému stravování a pravidelnému pohybu je běh na dlouhou trať a každý z nás určitě někdy měl i období, kdy prostě nedělal vůbec nic. Co si však počít, když se nečekaně musíte nasoukat do těsných šatů či obleku a nechce se vám zbytečně utrácet za větší číslo?

Existuje několik tipů, jak během sedmi dní zmenšit své břicho tak, abyste v šatech zazářili a nevypadali, že jste zrovna snědli hrachovku.

Pohyb zaměřte na problematickou oblast

Výbornou aktivitou, která má za cíl spalování tuků a zároveň budování svalů, je kruhový trénink. Pro dosažení správných výsledků je ale třeba se mu věnovat alespoň třikrát týdně. Spočívá hlavně v posilování těla vlastní vahou cviky, jako jsou výpady, kliky nebo přítahy.

Ve cvičení obecně se zaměřte hlavně na posilování břišních svalů. Minimálně třikrát týdně opakujte cviky na břicho v několika sériích.

Dodržujte striktní stravovací režim

Změňte také svůj jídelníček. Vyhněte se průmyslově zpracovaným potravinám a nahraďte je především ovocem, zeleninou, libovým masem, rybami a celozrnným pečivem.

Aby vaše tělo nezadržovalo velké množství vody, snižte příjem soli na minimum. Jídlo můžete dochutit například bylinkami.

Veškeré toxiny z těla nejspolehlivěji odplaví voda. Proto je důležité velmi striktně dodržovat pitný režim, zařadit do něj také různé zeleninové šťávy a zelený čaj s antioxidanty.

Vyhněte se stresu

Rozhodně se na dobu před událostí, kdy chcete mít opravdu ploché břicho, vyhněte pití alkoholu. Právě ten může způsobit, že by se váš žaludek nafoukl a s ním viditelně i bříško.

Snažte se také co možná nejvíce vyhnout stresu. Hormon kortizol, který se při něm uvolňuje, totiž podporuje přibývání na váze a ukládání tuků zejména v oblasti břicha.

Při dodržení všech těchto rad byste už za sedm dní měli vidět drobný úbytek v oblasti břicha. Mějte ale na paměti, že tuky za tak krátkou dobu rozhodně nespálíte, a pokud si útlou postavu chcete udržet, je třeba ve snažení nepolevovat.

Zdroj: OnlyU.cz

Autor: Karolína Stoczková


Související články