Komerční sdělení

Zúčastněte se soutěže a navrhněte vlastní minci

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
mince 1
mince 1

Pamětní mince ČNB mají vysokou hodnotu nejen díky tomu, že jsou vyrobené ze zlata, ale také díky povedeným motivům. Letos máte šanci navrhnout vlastní medaili i vy. Nepotřebujete k tomu žádný speciální umělecký talent ani vzdělání, rozhoduje spíš dobrý nápad.

Pražská mincovna připravila pro všechny zájemce zajímavou soutěž, jejíž hlavní cenou je zlatý Svatováclavský dukát. Možná větší odměnou než samotný dukát je však fakt, že výherce se bude moct chlubit vlastní mincovní medailí, která půjde běžně do prodeje. Kdokoliv, s jakýmkoliv vzděláním, se tak může stát duchovním otcem nové české pamětní medaile.

Zdroj: Prazskamincovna.cz

Jaké jsou podmínky návrhu mince?

Mince ČNB obvykle navrhují přední čeští výtvarníci a zobrazují na ně různá místa, osobnosti či témata, jež mají významnou souvislost s českou historií. Taková je i podmínka pro námět mince. Navržené téma musí mít vztah k naší vlasti, je potřeba, aby bylo obecné, a nesmí být již použito na mincích ČNB, České mincovny, Pražské mincovny nebo Kremnické mincovny. Jaká témata byla posledních 30 let vydána, si lze ověřit na webu.

Návrh by měl obsahovat motiv (nemusíte kreslit, může jím být i fotografie či socha), citáty a krátké texty vhodné k umístění na medaili. Navíc si musíte obhájit, proč by mělo vyhrát zrovna toto téma. Vysvětlíte, čím je zajímavé, co o něm víme, proč je pro náš národ významné. Mincovna česká témata použije při sestavení svého emisního plánu.

Jaká odměna vás čeká?

Jeden vylosovaný výherce dostane zlato, konkrétně Svatováclavský dukát z roku 2009 s českým puncem a certifikátem o průměru 20 mm a ryzosti 986/1000 Au. Všichni účastníci, jejichž témata budou vybrána k realizaci, čeká odměna v podobě pamětní medaile.

Soutěž je časově omezena, trvá pouze do konce března, a tak neváhejte, popřemýšlejte nad historií našeho národa a tvořte. Vždyť kdo z běžných lidí může říct, že byla vydána mince s jeho motivem?

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články