Komerční sdělení

Znáte nejoblíbenější plemena psů a jaký z nich by se stal vaším mazlíčkem?

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
psi
Zdroj: Shutterstock

Věděli jste, že uznaných psích plemen je více než 340? A co teprve ta, která zatím nejsou oficiálně uznaná. V takto obrovském množství domácích mazlíčků ale existuje několik plemen, která jsou z dlouhodobého hlediska na vrcholu oblíbenosti. A důvody jsou k tomu různé. Jakého mazlíčka by jste si vybrali pro sebe?

Příjemný kamarád labrador a zlatý retrívr

Na špičce žebříčku nejoblíbenějších plemen se tradičně drží dvě poměrně klasická plemena. Jde o labradora, kterého můžete potkat hned ve třech barevných rázech. Druhým ze zmíněných oblíbených rodinných psích plemen je zlatý retrívr, jehož povaha je také dobrosrdečná a přátelská, ale má delší srst. Protože jde o větší plemena psů, hodí se spíše k domu se zahradou.

Čivava, mops a podobná malá společenská plemena

V případě, že hledáte psího společníka spíše do bytu, zvolte si malé plemeno. Oblíbené jsou čivavy, mopsíci, ale třeba i jorkširský teriér. Tato psí plemena milují své páníčky a jsou jim věrnými společníky na procházkách i při klidném domácím lenošení. U těchto plemen je však naprosto zásadní pořídit si štěňátko z ověřené chovatelské stanice, kde mají předci potřebná vyšetření na některá genetická onemocnění. Jedině tak získáte společníka, který se bude těšit dobrému zdraví a prožije s vámi spokojený život.

Prohlédnete si celý katalog psích plemen

Jestli vás žádné z nejoblíbenějších psích plemen tolik neoslovilo, vůbec nic se neděje. K dispozici totiž máte ještě mnoho dalších roztomilých psích tváří, kdy se jednotlivá plemena liší svým vzhledem, výškou, délkou srsti, barvou, ale třeba i nároky na péči, výcvik a množství pohybu. A přesně tohle jsou parametry, které je potřeba zohlednit při výběru nového čtyřnohého kamaráda. Když se vám to ale povede, získáte věrného společníka pro volný čas i sportovní aktivity.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články