Komerční sdělení

Zlozvyky řidičů za volantem způsobují finanční ztráty i těžká zranění

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
policejni auto
Zdroj: Pexels

Zlozvyky jsou nedílnou součástí našich životů. Některé škodí méně, některé víc. Ty za volantem ale dokážou odlehčit pořádně vaši peněženku a, v některých případech, dokonce zabíjet. Zbavte se špatných návyků a předejděte situacím, které ohrožují vás i vaše blízké.


Používání mobilního telefonu

Kromě toho, že je používání chytrého telefonu za volantem zakázáno a poměrně přísně trestáno, ohrožuje posádku v autě, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Přesto je tento zlozvyk krutou realitou, se kterou se na cestách setkáváme dennodenně. Řešením pro vyřizování neodkladných telefonátů nebo sledování trasy do cílové destinace může být držák na mobil do auta. Díky němu se budete moct plně soustředit na řízení a, kdo ví, možná se tohoto zlozvyku časem úplně zbavíte.

Nedodržování rychlosti

Mezi jednu z nejčastějších příčin dopravních nehod patří nedodržení maximální povolené rychlosti. V tom lepším případě utrpí jen vaše peněženka, v tom horším dokáže zničit život nejedné rodině. Čím je pedál směrem k podlaze niž, tím tragičtěji jsou následky. Při každé jízdě proto pořádně zvažte, zda vám všechna rizika spojená s překračováním rychlosti stojí za pár minut ušetřeného času.

Nedodržování bezpečné vzdálenosti

S nedodržením rychlosti úzce souvisí také nedodržování bezpečné vzdálenosti. Vyšší rychlost spolu s těsnou jízdou za vozidlem jezdícím před vámi výrazně zkracuje čas na reakci v nepředvídatelných situacích. nezapomeňte, že vozidla by mezi sebou měla udržovat alespoň takovou vzdálenost, kterou urazí při dané rychlosti za dvě sekundy. Také při nižší rychlosti v případě tohoto zlozvyku může dojít k vážným zraněním a pokřiveným plechům.

autonehoda

Zdroj: Pexels

Nepoužívání směrovek

Držet v tajnosti plány, kam směřuje váš život, je sice hezké, avšak v silničním provozu, bohužel, důvodem řady dopravních nehod. Jen málo věcí je na cestách horších než nevědět, kam se chystá odbočit vůz před vámi. Použít směrovku při každé změně směru jízdy (ano, i když se mění směr hlavní silnice), káže základní slušnost a, samozřejmě, zákon.
Zbytečná jízda v levém jízdním pruhu

Možná bude pro někoho tato informace šokující, avšak všichni řidiči by ke své jízdě měli využívat primárně pravý jízdní pruh. Ostatní jízdní pruhy jsou v případě víceproudých komunikací určené k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

dalnice

Zdroj: Pexels

Možná se ve středním nebo levém pruhu na rychlostní silnici či dálnici cítíte „bezpečněji“, ale tento styl jízdy zpomaluje a v některých případech dokonce ohrožuje ostatní řidiče. Zapomeňte na domněnku, že pravý pruh je určen kamionistům. Zvýšíte tím průjezdnost silnic s více jízdními pruhy a předejdete nebezpečným situacím. A nezapomínejte, že povinnost jezdit v pravém jízdním pruhu se vztahuje také na jízdu ve městě.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články