Komerční sdělení

Zásnubní prstýnek na míru? Dejte lásce punc originality!

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
uvodni zasnubni prsten na zakazku zlatnicke studio salaba zlatnictvi
Zdroj: Zlatnictví Salaba

Plánujete požádat partnerku o ruku? Zásnuby si žádají plán – promyslete vhodné místo, správné načasování a vyberte krásný zásnubní prstýnek. Právě on bude nejkrásnější vzpomínkou na tuto chvíli. Tak proč jej nenechat vyrobit na zakázku?

Kde hledat inspiraci?

Sociální sítě, zlatnické e-shopy nebo přímo ve zlatnickém studiu! Pokud máte doma ženu, která miluje originální šperky na míru, zásnubní prsten vyrobený přímo pro ni bude trefou do černého. Zásnubní prsten na míru si vyžaduje kromě dobrého rozmyšlení také čas na výrobu. Plánujete-li žádost o ruku v blízké době, je nejvyšší čas začít s návrhem prstenu.

Jak to celé probíhá?

Specializovaná zlatnická studia pracují s 3D programem, ve kterém můžete prsten libovolně upravovat, prohlížet si jej z různých úhlů a také simulovat přímo na prstu! Pokud do prstenu chcete nechat osadit diamant nebo jiný drahokam, s výběrem vám poradí zkušení zlatníci.

Dalším krokem je výroba tzv. 3D technologií, kdy se nejprve vytiskne voskový model šperku na 3D tiskárně a poté se odlévá do zlata nebo platiny. Tento originální „polotovar“ se musí důkladně vyleštit a osadit jedním či více kameny. Samozřejmě, vše ručně.

obrazek zlatnicke remeslo v praxi zlatnicke studio salaba zlatnictvi

Zdroj: Zlatnictví Salaba

Diamanty nebo jiný drahokam?

Za nejtradičnější drahokam do zásnubních prstenů je považován diamant. Pravdou ale je, že tuto nestárnoucí klasiku můžete nahradit i jiným drahokamem. Existuje např. velmi kvalitní a cenově příjemnější alternativa diamantu – moissanit, který pochází z vesmírného kamene. Pokud ale preferujete barevné drahokamy, vybírat můžete z široké škály odstínů a barev – od safíru, rubínu, po smaragd, či akvamarín.

Vybírat můžete i kámen podle znamení vaší partnerky, nebo si nechat poradit od nejlepší kamarádky či budoucí tchýně. Ty vám určitě rády pomůžou i při měření správné velikosti prstenu. Pokud tady narazíte na problém, kdy si partnerka prsteny z prstů nesundává, nebo sama neví svou velikost, nezoufejte. Zkušený zlatník velikost odhadne. A pamatujte, že prsten je vždy možné nechat zmenšit i zvětšit.

obrazek zasnubni prsten s diamantem zlatnicke studio salaba zlatnictvi

Zdroj: Zlatnictví Salaba

Jak dlouho trvá výroba šperku na zakázku?

Výroba originální šperku vyžaduje svůj čas. Od modelace šperku, po tisk na 3D tiskárně, lití z drahého kovu, opracování, až po osazení kamenů a následné vyleštění. Celý tento proces běžně trvá 4 – 6 týdnů. Proto pokud plánujete v blízké době svou milovanou o ruku, neztrácejte čas! Je to důležité rozhodnutí, které stojí před vámi a spolu s tím i volba správného zásnubního prstenu, který bude vaše vyvolená nosit po zbytek svého života.

TIP na závěr: Současným trendem je nosit zásnubní i snubní prsten na jedné ruce. I snubní prsten, který se bude vyjímat na každé svatební fotografii, lze nechat vyrobit následně na míru a sladit ho s prstenem zásnubním. To je však starost, která vás čeká k řešení až s vaší nastávající.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články