Komerční sdělení

Vytvořte si doma harmonii podle feng shui

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Nabytek
Zdroj: Pixabay

Feng shui se často skloňuje právě v souvislosti s navržením interiéru. Správné feng shui by nám mělo přinést harmonii, spokojenost, bohatství a špatné přesný opak. Přestože to tak samozřejmě (naštěstí) přesně tak nefunguje, pokud se alespoň trochu podle feng shui zařídíte, vaše domácnost skutečně prokoukne a možná načerpáte i nějakou tu pozitivní energii.

Feng shui – pradávná nauka ze starověké Číny

Feng shui (feng-šuej) se může volně přeložit jako vzduch a voda. V historii se podle prozatímních archeologických poznatků objevovalo už před 6000 lety. Učení feng shui se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru.

Důležitou stranu zde hrají světové strany, živly i správné postavení nábytku, které umožní životní energii čchi interiérem nerušeně proudit.

Jak si domů přivolat harmonii a bohatství podle učení feng shui?

Jaké jsou nejjednodušší kroky, které můžete udělat pro harmonickou domácnost podle tohoto pradávného učení?

Ty nejjednodušší změny často přinášejí ty největší výsledky a to platí i zde.

Dokonale udržované vchodové prostory

Vchodové dveře by měly být perfektně udržované, stejně jako předsíň. Vchod do domu podle nauky symbolizuje bohatství a energii, které k sobě můžete „pozvat” i tím, že okolí vstupních dveří ozdobíte květinou, věncem nebo příjemným osvětlením. Pozor však na suché květiny. Z pohledu feng shuei vám „mrtvé” prvky v domácnosti příliš dobře neudělají.

Dokonale čistá a vyladěná by měla být i předsíň, ve které byste měli nechat dostatek prostoru pro volné proudění energie. Tomu pomohou čerstvé květiny a zrcadlo. Veškeré kabáty a boty, které zrovna nepoužíváte, byste měli mít uklizené ve skříni či v botníku, aby energii neblokovali.

Tekoucí voda v obýváku zajistí pohodu i prosperitu

Zvuk tekoucí vody je prostě příjemný. Fontánka v obývacím pokoji může být skvělým zdrojem pohodové atmosféry sama o sobě. Učení feng shuei lidem s „tekoucí vodou” v obývacím pokoji slibuje prosperitu a pohodu, brání stagnaci a lhostejnosti a posiluje mužský, aktivní element.

Teplo domova přinesou měkké dekorace

Domov má vyzařovat teplo a pohodu. Toho můžete podle feng shui (hygge i dalších směrů, které se zaměřují na domácí pohodu), dosáhnout prostřednictvím měkkých a hřejivých dekorací, jako jsou různé polštářky nebo na podzim a v zimě tak příjemné mikroplyšové deky.

Sklopené záchodové prkénko = bohatá domácnost

Věčná hádka mezi muži a ženami. Záchodové prkénko. Feng shuei toto dilema řeší jednoduše. Na WC by měl být podle tohoto učení sklopený celý poklop, jinak jím z domova utíkají peníze.

A přiznejme si, sklopený poklop při splachování je i o poznání hygieničtější

Neutrální barvy pro klidný spánek

Možná nejdůležitější pokoj v celém bytě je ložnice. Právě zde čerpáme sílu na každodenní povinnosti a posilujeme svou paměť i zdraví (optimálně) kvalitním spánkem.

Co o ložnici říká feng shuei? Podle tohoto učení jsou v ložnici důležité neutrální barvy a postel s čelní deskou umístěnou u zdi. Postel by se měla nacházet tak, abyste měli výhled na dveře, ale také tak, aby s nimi nebyla v jedné linii.

Důležité jsou také správně zvolené vůně. Přečtěte si na webu MKLůžkoviny, co všechno dovede s naší psychickou pohodou udělat aromaterapie.

To všechno vede podle čínského učení ke kvalitnímu odpočinku a spokojenému životu.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články