Komerční sdělení

Virtuální čekárna podporuje moderní přístup lékařů k pacientům

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
cekarna
Zdroj: Krakenimages.com / Shutterstock

S pandemií přišlo mnoho změn. Ve zdravotnictví se odehrála obrovská změna ve vztahu k pacientům. Lékaři najednou apelovali na lidi, aby chodili k lékaři jen v naprosto nezbytných případech a začali ordinovat více po telefonu. Ukázalo se, že moderní technologie lze využít ve zdravotnictví i dalším způsobem. Díky tomu vznikla virtuální realita.


​Jak funguje virtuální čekárna?

Každý člověk, který se potýká se zdravotním problémem, se může propojit s lékařem na speciální platformě. Mnoho lékařů navíc začalo nabízet možnosti objednání k lékaři online. V tomto systému stačí vyplnit dotazník a popsat zdravotní problém. Přiložit můžete také fotografie v případě kožních onemocnění, otoků apod. Lékař pacientovi ihned poradí nebo si ho objedná do ordinace. Proces probíhá ve čtyřech krocích:
• udání zdravotního problému,
• nabídka lékařů,
• analýza zdravotního problému (dotazník, fotografie),
• odpověď nebo pozvání do ordinace.

Žádná ordinace a přístup 24 hodin 7 dní v týdnu

Mnoho zdravotních potíží lze skutečně vyšetřit online. Všechny potíže nevyžadují, abyste vyrazili do ordinace k lékaři. Vaši zdravotníci mají jistě pohodlné zdravotnické oděvy, které jim velmi sluší. Bohužel v klasické čekárně riskujete, že chytíte horší nemoc, než kterou již trpíte. Z tohoto důvodu je virtuální čekárna obrovskou výhodou pro každého. Jistě to ale není portál, se kterým se naučí pracovat všichni. Poslední dva roky jsou obdobím, kdy si lidé na tuto možnost teprve zvykají.

Systém představuje výhodu nejen pro pacienty, ale také pro lékaře. Nemají plné čekárny a nemusí osobně řešit běžné problémy, které lze diagnostikovat během pár minut. Pacientům se jistě bude líbit také fakt, že mohou lékaře kontaktovat kdykoli. Ve dne i v noci. Vyzkoušeli byste tento jedinečný systém v případě potřeby, anebo byste vyrazili osobně k lékaři do ordinace?

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články