Komerční sdělení

Vhodné granule pro psí alergiky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pes
Zdroj: New Africa / Shutterstock

Vybrat ty správné granule pro vašeho psa je samo o sobě dost složitý úkol. Dnes je trh přehlcený výrobci a vybrat si v tom obrovském množství značek není nic jednoduchého. O to složitější výběr vás čeká, pokud váš pejsek trpí nějakou alergií. Samozřejmě existuje i spousta značek, které se specializují přímo na tyto speciální potřeby pro psy, ale i zde je potřeba si dát velký pozor.

Nejprve zjistěte, na co je váš pejsek alergický

Každý pes to má jinak a pokud trpí alergií, pak je potřeba nejprve zjistit, co mu dělá problém. Někteří trpí na jeden druh masa, jiný zase zeleniny nebo obilovin. A proto je v tomto případě nejlepší se poradit s vaším zvěrolékařem. Ten vám doporučí ty nejlepší hypoalergenní granule pro psy se senzitivním složením, které můžete vašemu mazlíčkovi pořídit.

Samozřejmě se vždy nemusíte řídit jeho doporučením. Nejdůležitější je vědět, na co váš pejsek trpí. Pak už není tak složité vybrat granule pro psy, které obsahují pouze prospěšné věci (vysoce kvalitní maso a huminové látky, ochraňující trávicí trakt) a v jejich složení naopak není nic, co by mohlo uškodit – lepek, konzervanty nebo dochucovadla.

Určitě je i ve vašem zájmu, aby byl pejsek spokojený a netrpěl v důsledku nepříjemných zdravotních problémů, když to dokážeme v dnešní době relativně jednoduše vyřešit.

Co by krmivo mělo a nemělo obsahovat

Jak jsme již na začátku zmínili, každý pejsek může trpět na něco jiného a vybrat vhodné krmivo pro psy můžete až poté, co zjistíte, která složka mu nedělá dobře. Nejčastěji se však jedná o alergii na lepek, což vyřešíte snadno volbou bezlepkových obilovin, případně obilniny v krmivu úplně vynecháte, tzv. grain free krmiva. Taková rýže, kukuřice nebo oves mu problém dělat nebude. Ovšem dejte si pozor na pšenici nebo sóju.

granule

Zdroj: zkolra / Shutterstock

Pakliže váš pejsek trpí intolerancí na některé z druhů masa, pak si dejte u složení pozor. Například některé hovězí nebo vepřové granule mohou obsahovat i stopy kuřecího a podobně. Vždy si důkladně prostudujte, jaké maso je v granulích nebo krmivu použito.

Samozřejmě skvělou alternativou je nechat si vyrobit granule pro psa na míru, což již dnes spousta výrobců dělá. Cena je sice o poznání dražší, ale co byste pro vašeho mazlíčka neudělali.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články